مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2017 » می

بایگانی/آرشیو ماهانه: می 2017

بحران‏ها و تحولات منطقه -خسرو سیف

khosrow-seif1-66x66

   در گفتگوی اختصاصی با “خسرو سیف” دبیر حزب ملت ایران امیر کاویان اولین سوال را به کانون بحران در منطقه اختصاص می‏دهم، بحران‏هایی که اکنون در عراق و سوریه شاهد آن هستیم، تداوم این شرایط چه تاثیراتی در ایران خواهد داشت؟ – قطعا تاثیر گذار خواهد بود و کشور ما نمی‏تواند نسبت به تحولات منطقه به عنوان کشوری که ... بیشتر بخوانید »

135th-anniversary-640x366

  دعوت به سمینار در روز برگزاری آئین ۱۳۵مین زادروز مصدق بررسی کوتاه نظرات و اقدامات نیروهای ملی و رهروان مصدق در داخل و خارج کشور نشان میدهد که بخش های این طیف هر چند در گروههای جدا از هم فعالیت دارند، اما از آنجا که همگی خود را ادامه دهنده نهضت مشروطه، نهصت ملی ایران و راه مصدق میدانند، ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: کوروش زعیم را آزاد کنید!

flag-300x156

  کوروش زعیم را آزاد کنید! با کمال تاسف اطلاع یافتیم که ماشین سرکوب جمهوری اسلامی آقای کوروش زعیم، یکی از فعالان جبهه ملی ایران را که ابتدا به علت بیماری از زندان اوین به بیمارستان منتقل شده بود و پس از معالجه در مرخصی استعلاجی بسر میبرد، مجددا در روز شنبه ۵ خرداد احضار نموده تا بقیه دوران محکومیت خود ... بیشتر بخوانید »

بیانیه جبهه ملی ایران: ۲۹ اردیبهشت را «روز استقلال و آزادی» نام بگذاریم

m-mossadegh-300x205

  ۲۹ اردیبهشت را «روز استقلال و آزادی» نام بگذاریم یکصد و سی و پنج سال قبل در روز ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۱۲۶۱ خورشیدی در محله سنگلج تهران در خانواده میرزا هدایت الله آشتیانی وزیر دفتر ناصرالدین شاه و ملک تاج خانم نجم السلطنه نوه عباس میرزا، فرزندی پای به عرصه وجود نهاد که بعدها نه تنها برای ایران، ... بیشتر بخوانید »

براي زاد روزِ دکتر محمد مصدق، بیست و نهم اردیبهشت ماه: دکتر منیرطه

index

براي زاد روزِ دکتر محمد مصدق،  بیست و نهم اردیبهشت ماه عزيزِ سرزمينم، تولّدت مبارك تو باغ احمد آباد، مهموني دادم امشب شكوهِ سربلندي به سر نهادم امشب هزار ماهِ غلتان از آسمان ستاندم به سر درِ كوچه‌هاش، خيابوناش نشاندم گُلِ ستاره‌ها را دونه به دونه چيدم چيدم و دونه دونه باز به نخ كشيدم اينهمه آسمان را، به ايووناش ... بیشتر بخوانید »

رئیسی و عادی‌سازیِ «شر» کاظم کردوانی

kardavani-150x150

  این روزها که در مناظره‌های تلویزیونی به‌اجبار به حرف‌های نیرنگی و منجمد و غم‌افزا و بی‌بُن‌وبنیادِ شیخ ابراهیم رئیسی گوش می‌کردم که سخنِ لغو و پراکنده در ضرورتِ «شفافیت» و «درد مردم» و … در هوا می‌پراکند، بی‌اختیار به یاد شعرِ «اشک شیخ» ایرج میرزای آزاده ‌افتادم و در پسِ پرده‌ی آرایش شده‌ی پشتِ دستارش چهره‌ی خندانِ آیت‌الله شفتی ... بیشتر بخوانید »

تحریم انتخابات ساده گیری مبارزه نیست علی شاکری زند

ali-chakeri-zand

    ۱ ـ در این رژیم هیچ نوع انتخاباتی نیست که مشکلی را حل کند منظور از تحریم انتخابات اعتراض به نحوه ی برگذاری آن و دستیابی به انتخابات بهتری نیست؛ هدف از آن علنی ساختن عدم مشروعیت رژیمی است که، با تأسیس آن بر پایه ی لگدمال کردن دستاورهای انقلاب مشروطه و رد و انکار اصل حاکمیت ملی ... بیشتر بخوانید »

فصل کلاهبرداری حسن بهگر

hassan-behgar-66x66

  ما در مقابل یک حکومت توتالیتر قرار داریم که از «انتخابات » محض کسب حقانیت و تحکیم اقتدار خود استفاده می کند. جنبش اجتماعی، سیاسی مخالف، هنوز ابزار لازم برای براندازی را ندارد ولی می تواند دستکم با نه گفتن به این نمایش مضحک که فقط به نفع نظام است، از خود و از حقوق طبیعی خود و شرف ... بیشتر بخوانید »

نمایش قدرت اپوزیسیون ترکیه در استانبول

tazahorat-turkieh-304x205

نمایش قدرت اپوزیسیون ترکیه در استانبول - راهپیمایی سه هفته‌ای اپوزیسیون ترکیه به نام “مارش عدالت” با برگزاری یک میتینگ میلیونی در استانبول به پایان رسید. این راهپیمایی به ابتکار کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب جمهوریخواه خلق (CHP) در آنکارا آغاز شده بود. میتینگ پایانی “مارش عدالت” روز یک‌شنبه ۹ ژوئیه (۱۸ تیر) با شرکت صدها هزار نفر از مخالفان رجب ... بیشتر بخوانید »