مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2017 » فوریه

بایگانی/آرشیو ماهانه: فوریه 2017

تکریم مصدق ، در پنجاهمین سالگرد در گذشت آن بزرگ مرد تاریخ ایران

logo-jebhayemelliiran-ois

   دکتر محمد مصدق پس از تحمل سیزده سال حبس وحصر خانگی که بعد از کودتای ننگین 28 مرداد1332 به او تحمیل گشته بود در روز 14 اسفند1345 جان به جان آفرین تسلیم نمود وبه دیار باقی شتافت . مصدق در آغاز جوانی در انقلاب آزادیخواهانه مشروطیت ایران فعال بود وپس از آن پیام آور آن انقلاب برای نسل های ... بیشتر بخوانید »

“این شادمانه پاینده ایران ی میهنی شکوه ایران است–خسرو سیف

khosrow-seif-150x150

    در هنگامه ای که میهن مان در گردونه ی  رویداد های نه چندان خوش آیند و غمگنانه های روزمره گرفتار است ، شنیدن سرفرازی باشندگان ایرانزمین در آن سوی آبها و سرزمینهای میهن بی گمان گشوده شدن روزنه های امید به آینده ا ی  بهتر را پیش روی ملت ایران نوید می دهد. جهانی شدن نام هنرمندسینماگر پرآوازه ... بیشتر بخوانید »

شبکه‌های اجتماعی، بازوی توانای جنبش‌های اجتماعی/ الهه امانی

Elahe-Amani

  تا دهه‌های اخیر، حوزه‌ی علوم سیاسی و مطالعات جنبش‌های اجتماعی توجه بسیار کمی به نقش مهم و کلیدی ارتباطات و ساز و کارهای وسایل ارتباطی در شکل گیری و تداوم جنبش‌های اعتراضی داشتند. اما امروزه -به ویژه در پرتو شبکه‌های اجتماعی-، ارتباطات، نحوه‌ی برقراری آن و ابزارهایی که آن  را میسر می‌کنند، مورد توجه قرار گرفته است. جنبش‌های اجتماعی ... بیشتر بخوانید »

سخنی در مورد جایزه اسکار آقای فرهادی!محمد علی مهرآسا

dr.-mehrasa-150x150

  ای خدا، ای فلک، ای طبیعت؟! هممیهنان مرا یاری ده که قدرشناس باشند!   محمد علی مهرآسا آیا تنها ما مردم ایران در این کره زمین این چنین هرزه گو و پرده در هستیم و دوغ و دوشاب را نه تنها از هم تشخیص نمی دهیم بل می خواهیم همیشه قاطی باشند! یا تمام آدمیان چنین خصلتی را دارند ... بیشتر بخوانید »

پهلوی ها هم مانند جمهوری اسلامی ننگ تاريخ ايرانند :منوچهر تقوی بیات

Manuchehr Taghavi Bayat

پهلوی ها هم مانند جمهوری اسلامی ننگ تاريخ ايرانند گره ی کار در اينجاست که به دليل شيوه ی حکومتی و مديريت ديکتاتوری وابسته به قدرت های خارجی، در ايران کسی حق ندارد نظر خود را بگويد و يا با ديگر هم ميهنان خود به مشورت و گفت و گو بنشيند. به ما نياموخته اند و نمی گذارند تا درباره ... بیشتر بخوانید »

نگاهی به دست‌آورد بزرگ هنری اصغر فرهادی: گل‌هائی که در جهنم می‌رویند دکتر محسن قائم مقام

ghaemmm

  شب تاریک بیم موج و گردابی چنین حائل کجا دائئد حال ما سبکباران ساحلها. (حافظ) اصغر فرهادی هنرمند افتخارآفرین سینمای ایران مشعل پیروزی هنر ایران را به بلند‌ترین سکوی افتخار جهانی برای ایران رساند. راهی که برخی دیگر از هنرمندان ایران پیمودند و برای مردم ما آفرین به بار آوردند. «گلهائیکه در جهنم می‌رویند» به درستی به این گروه ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بمناسیت درگذشت آقای سخاوت علی زاده

flag-300x156

تسلیت بمناسبت درگذشت آقای سخاوت علی زاده با نهایت تآسف خبر درگذشت آقای سخاوت علی زاده از فعالین جبهه ملی ایران در امریکا و از معتقدین به راه مصدق را دریافت کردیم. آقای علی زاده نویسنده ای با ارزش و مورد اعتماد دوستانش بود. ما فقدان این دوست صمیمی را به خانواده محترم علیزاده، دوستان وهمراهان جبهه ملی ایشان تسلیت ... بیشتر بخوانید »

به مناسبت 14 اسفند ضیاء مصباح

Zia Mesbah

به مناسبت 14 اسفند  ضیاء مصباح ماندگاری چهره های بزرگ جهانی محصول افکار، اندیشه ها،مردم خواهی، باور،سلامت نفس و عملکردصحیح مبتنی بر منافع ملی  آنانست که با گذشت زمان درجه صداقت توام با عالمانه و اصولی بودن برنامه ها یشان بهتر و بیشترنشان داده میشود. به منظور آگاهی نسل  جوان هشیار – برآمده از  وظیفه ملی مروری داریم بر بیش ... بیشتر بخوانید »

ائتلاف علیه جمهوری اسلامی و بازتاب داخلی آن– کاظم علمداری

Kazem-alamdari01-146x150

  به نظر می‌رسد دولت روحانی سر و سامان دادن به اقتصاد کشور و برآوردن نیازمندی‌ها و خواست‌های مردم را تنها راه بقای نظام شناخته است. اما تند روها به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و سپاه پاسداران حفظ قدرت را در ایجاد ترس برای برای ساکت کردن مردم و سرکوب مخالفان می‌دانند. کشورداری با ایجاد ترس و سرکوب  با تشدید نا ... بیشتر بخوانید »