مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2017 » ژانویه

بایگانی/آرشیو ماهانه: ژانویه 2017

آوارگی ۳ معلم عسلویه در خیابان

moalleman-faghr-304x205

  بوشهر- ایرنا – پایگاه خبری تحلیلی خلیج فارس مطلبی از وضعیت مشکلات آموزش و پروش در پایتخت انرژی کشور با عنوان ‘ آوارگی ۳ معلم عسلویه در خیابان را منتشر کرده است. در ادامه این مطلب آمده است:هرچند عنوان پرطمطراف پایتخت انرژی را همراه خود یدک می کشد، اما زندگی در این نقطه ثروت آفرین، میان درون فنس شرکت ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: فاجعه پلاسکو نمادی دیگر از فساد، بی قانونی و بی کفایتی حاکمان در ایران

flag-300x156

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور فاجعه پلاسکو نمادی دیگر از فساد، بی قانونی و بی کفایتی حاکمان در ایران ریزش ساختمان پلاسکو در تهران که باعث جان سپردن تعداد زیادی از آتش نشانان شجاع و از جان گذشته و در عین حال مظلوم ما شد بار دیگر ملت ایران را به سوگ نشاند و موج بی سابقه ... بیشتر بخوانید »

آیا انقلاب بعدی ایران طبقاتی خواهد بود؟ رامین کامران

kamran

 ن  گفتار مربوط به انقلاب طبقاتی برای همۀ ما آشناست چون از طریق مارکسیسم، به طور مستقیم و غیر مستقیم، در همه جا رواج یافته است در زمرۀ مضامین رایج بحث و تفکر سیاسی، جا گرفته است. من اصولاً به این بینش عقیده ای ندارم و اینکه قرار باشد طبقۀ کارگر در خیزشی همگانی به پا خیزد و زنجیرهای بردگی بشریت را ... بیشتر بخوانید »

استقلال و آزادی دادنی نیست فرهنگ قاسمى

th

امروز شنبه ٢١ ژانويه، به هنگاميكه در بيش از ١٤ پايتخت از كشورهاى جهان، واشنگتن، پاريس، برلن و… صد ها هزار نفر از زنان و مردان آزاديخواه و مترقى، عليه دونالد ترامپِ ضد زن، ضد اقليت ها، ضد دموكراسى، ضد حقوق پناهندگان، ضد حقوق بشر، ضد حقوق تأمينات اجتماعى و ضد حقوق مليت ها و كلاهبردار و بساز و بفروش ... بیشتر بخوانید »

افزایش شمار حاشیه‌نشیان در شهرهای ایران

37089604_303

ایران افزایش شمار حاشیه‌نشیان در شهرهای ایران یکی از دلایل انقلاب سال ۱۳۵۷ را وجود “حلبی‌آباد‌ها” عنوان می‌کنند که حالا موضوعی عادی شده و صحبت از آن دیگر “سیاه‌نمایی” محسوب نمی‌شود. سازمان بهزیستی تازه‌ترین آمار حاشیه‌نشینان را ۱۲ تا ۱۳ میلیون نفر اعلام کرده است. تازه‌ترین آمار حاشیه‌نشینان از سوی انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی، روز سه‌شنبه (۱۰ ژانویه/ ... بیشتر بخوانید »

بیانیه ی سازمانهای جبهه ملی ایران در اروپا: مرگ یک جنایتکار بزرگ و دشمن سوگند خورده ی آزادی

jmi-orupa

  مرگ یک جنایتکار بزرگ و دشمن سوگند خورده ی آزادی هاشمی رفسنجانی به دیگر جنایتکاران گذشته ی تاریخ پیوست علی اکبر هاشمی رفسنجانی بهرمانی در پی یک ایست قلبی از جهان رفت. با مرگ او سایه ی شوم یکی از دو بنیانگذار اصلی جمهوری اسلامی که نخستین و اصلی ترین آنها روح الله خمینی بود، از سر این نظام ... بیشتر بخوانید »

بر ما چه رفته است؟ پرویز دستمالچی (در حاشیه فوت هاشمی رفسنجانی)

hy6uw0jask

  رفسنجانی سیستمی را پایه گذاشت که نه حق حاکمیت ملت بر سرنوشت خویش را به رسمیت می شناسد و نه اصولا برای حقوق بشر “تره خورد” می کند. او هرگز، در هیچ جا، نه آن زمانی که پیرو خط امام یا اصولگرا و… بود یا آنگاه که “اصلاح طلب” شد، هیچوقت نه تساوی حقوق مسلمان و نامسلمان در برابر ... بیشتر بخوانید »