مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » نوامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: نوامبر 2016

حکم سنگین آقای منتظری فقط برای ارعاب است؟ رضا عليجانی

alijani-e1403533989437-150x150

آقای احمد منتظری پس از صدور حکم بسیار سنگین شامل هم حبس و هم خلع لباس که به صورت رندانه‌ای دولبه شده و به نوعی موکول به رفتار ایشان گردیده است، طی مصاحبه‌هایی اظهار داشت که حکم از جای دیگری «دیکته» شده و توضیحات و دفاعیات ایشان و نحوه برخورد قاضی حتی این شائبه را برای ایشان پیش آورده بوده ... بیشتر بخوانید »

حکم دادگاه ویژه بلخ برای احمد منتظری– عبدالعلی بازرگان

mohandes-abdolai-bazargan-150x150

 ن  روزی که احمد منتظری با شجاعتی میراث برده از پدر خداترس و با وجدان خود، نوار مذاکرات آن آزاد‌مرد با هیئت مرگ در سال ۱۳۶۷ و هشدا‌رهای بی‌پروایش به آمر و عاملین آن کشتار جمعی را منتشر کرد، به‌خوبی می‌دانست که به‌زودی باید تاوان آب ریختن در لانه مورچه‌های مرگ را بدهد! او با پرهیز از محافظه کاری در ... بیشتر بخوانید »

به نظر می آید حاکمیت به آخر خط رسیده و نفسهای آخر را می کشد دکتر محمد ملکی

maleki

  دکتر محمد ملکی در مصاحبه اختصاصی با شبکه جهانی «دُرّ تی وی» با اشاره به حسابهای شخصی صادق لاریجانی گفت، در طول چند ماه گذشته موضوعاتی در حال افشا شدن است که من فکر میکنم همه اینها به یکدیگر متصل است، افشای حقوقهای کلان نجومی، فایل صوتی آیت الله منتظری، ماجرای سعید مرتضوی، فساد اخلاقی سعید طوسی و آخری ... بیشتر بخوانید »

شانزده آذر ۳۲ بروایت شاهدان عینی ضیاء مصباح

mesbah

      استاد ملک اراء تازه درس را شروع کرده بود  که گروهبانى مسلح در حالى که مسلسل را به سینه مستخدم جلو درب کلاس هدف رفته بودبدون درک حرمت کلاس وارد شد وپشت یقه  2دانشجو را گرفت، و بیرون کشید  ، کلاس به هم خورد…. سربازان، مسلسل به دست، در سرسرای دانشکده پخش بودند.  دانشجویی  با صدای رسا فریاد ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: خواهان آزادی فوری آقای زعیم و سایر زندانیان سیاسی ایران هستیم

zaim-k8-150x150

 خواهان آزادی فوری آقای زعیم و سایر زندانیان سیاسی ایران هستیم بر اساس اخبار رسیده آقای مهندس کورش زعیم از فعالان جبهه ملی ایران که از روز شنبه ۲۶ تیرماه امسال (۱۶ ژوئیه ۲۰۱۶) بازداشت شده همچنان در زندان جمهوری اسلامی بسر میبرد. در دورانی که مرتکبین جنایت علیه بشریت، خودی های اسیدپاش و عاملان اختلاس و دزدی های میلیاردی ... بیشتر بخوانید »

حزب ملت ایران: یکم آذر سالروز جاودانگی داریوش و پروانه فروهر حزب ملت ایران

foruharha

  یکم آذر سالروز جاودانگی داریوش و پروانه فروهر یاد آنان زنده باد که در راه استقلال و آزادی ایران جان باختند هم میهن! در شبیخون یکم آذر ماه سال ۱۳۷۷ خورشیدی داریوش و پروانه فروهر رهبران حزب مارا که بیش از پنجاه سال بر دوام برای استقلال، آزادی و عدالت اجتماعی در میهنمان تلاش کردند نا جوانمردانه از ما ... بیشتر بخوانید »

آیا زن بودن هیلاری کلینتون نقشی در شکست او داشت؟ نیره توحیدی

tohidi_nayereh2016

Iran Emrooz  به دنبال اعلام پیروزی غیر مترقبه آقای دونالد ترامپ هر روز مقاله‌های متعددی نوشته می‌شود و تحلیل‌هائی ارائه می‌گردد تا به این سوال پاسخ داده شود «چرا ترامپ برنده شد» و در بیشتر این نوشته‌ها دنبال یک عامل اصلی می‌گردند و عده‌ای هم از راست و چپ، ساده‌انگارانه بیشتر تقصیر را به گردن خانم هیلاری کلینتون می‌اندازند. نکته ... بیشتر بخوانید »

ضبط «صدها هزار دیش» و بازداشت «۱۹۳ نصاب ماهواره» در هفت ماه نخست سال

satellite-dish-iran

 رئیس پلیس اماکن تهران بزرگ خبر داد که در هفت ماه اول امسال ۷۱۳ هزار و ۵۴۶ دیش ماهواره، ۹۲۳ هزار و ۲۹۹ «ال‌ان‌بی» و ۱۰ هزار و ۷۶۶ دستگاه دریافت‌کننده ماهواره ضبط و ۱۹۳ نفر از افرادی که ماهواره نصب می‌کردند، دستگیر شده‌اند. به گزارش خبرگزاری ایسنا، علیرضا لطفی روز شنبه ۲۲ آبان، در نشست مقامات نیروی انتظامی با ... بیشتر بخوانید »

یادآوری … و همچنان پافشاری بر پیشبرد دادخواهی – سالگرد قتل‌های سیاسی پاییز ۷۷ پرستو فروهر

parastou-foruhar-e1353430294719

هجدهمین سالگرد قتل‌های سیاسی پاییز ۷۷ فرامی‌رسد. امسال نیز به تهران خواهم رفت تا در سالروز قتل پدرومادرم، داریوش و پروانه فروهر، یادشان را در خانه و قتلگاه آنان گرامی دارم. در آستانه‌ی این سفر شما را به یادآوری، به تلاش برای روشنگری و دادخواهی این جنایت‌ها، و به گرامی‌داشت یاد قربانیان، پروانه فروهر، داریوش فروهر، محمد مختاری، محمدجعفر پوینده، ... بیشتر بخوانید »

پیروزی پوپولیسم راست در آمریکا، یک تراژدی دکتر کاظم علمداری

Kazem Alamdari

  نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیروزی نژادپرستی، سکسیسم، پوپولیسم(عوام‌گرایی)، میلیتاریسم، بیگانه‌ستیزی، تفرقه قومی و دینی، اضطراب مسموم، شکاف فقر و ثروت، تعقیب و تعصب و ترس است. ترامپ برموج ناسیونالیسم نژادپرستانه با شعارهای پوپولیستی، یعنی سیاه‌نمایی آنچه هست، و وعده‌های عوامفریبانه بازیابی عظمت آمریکا، بر بستر خشم و عصبانیت بخش‌هایی از جامعه علیه سیستم حاکم و کسانی که نگران ... بیشتر بخوانید »