مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » اکتبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: اکتبر 2016

سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره ۱۸۷ مهر ماه ۱۳۹۵: از تفاهم با جامعه جهانی تا تفاهم با ملت ایران

logo-jebhayemelliiran-ois

  از تفاهم با جامعه جهانی تا تفاهم با ملت ایران جبهه ملی ایران در تاریخ دهم اسفند ماه ۱۳۹۳ زمانی که مذاکرات جمهوری اسلامی با گروه کشورهای ۱+۵ هنوز به جائی نرسیده بود، نامه سرگشاده ای به آقای روحانی رئیس جمهوری نوشت که در قسمت پایانی آن نامه این جملات به چشم میخورد: «معلوم نیست که در صورت به ... بیشتر بخوانید »

نامه زهرا ربانی به دادستان: اگر کسی با «اعدام» مخالفت باشد، مستوجب ده یا شانزده سال زندان است؟

narges-mohammadi-2-66x66

  چکیده: زهرا ربانی املشی، عروس مرحوم آیت‌الله العظمی منتظری در نامه‌ای به دادستان کل کشور درباره نرگس محمدی و حبس طولانی‌مدت صادر شده برای وی، نوشته است: دستگاه قضایی که شما هم جزئی از آن هستید خانم محمدی را مجرم معرفی نموده و به تحمل سال ها زندان محکومش کرده است چون با اعدام مخالفت کرده است. آیا دستگاه عدل ... بیشتر بخوانید »

گفتگو با سخنگوی سایت ملیون ایران به مناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس این سایت دکتر همایون مهمنش

mehmaneshsokhanrani-150x150

  آقای مهمنش، سایت ملیون دقیقا پانزده سال قبل در چنین روزی یعنی یکشنبه ششم آبانماه براه انداخته شد. یعنی به عبارتی تا بحال  ۵۴۷۵ بار این سایت بدون وقفه به روز شده که بدون پشتکار شما و برخی از دوستانی که از نظر تکنیکی و انتخاب مطالب به سایت ملیون کمک کرده اند، چنین بازدهی ممکن نبود. البته کار ... بیشتر بخوانید »

خامنه‌ای تصمیم گرفته رابطه با آمریکا هیچوقت عادی نشود” مهران براتی

mehran-barati-150x150

  در حالی که دولت روحانی در تلاش برای عادی‌سازی روابط با آمریکاست، خامنه‌ای همچنان بر طبل دشمنی با آمریکا می‌کوبد. در نبرد میان این دو جناح پیروز میدان چه کسی خواهد بود؟ گفت‌وگو با مهران براتی. مذاکرات مستقیم وزرای خارجه ایران و آمریکا، واردات خودرو از آمریکا، امکان سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در ایران از یک سو و در سوی ... بیشتر بخوانید »

جمهوری فرقه بازان رامین کامران

gt2o2y5z5n

  آنچه که اپوزیسیون ایران خوانده میشود، گاه به کافه های وسترن شباهت پیدا میکند که در گوشه و کنارش، سر این میز و آن میز، دعوا و حتی زد و خورد هم درمیگیرد، در حالیکه باقی مشتریان سرشان به کار خودشان گرم است و برنامۀ ساز و آواز هم از لوس انجلس و انواع رسانه ها، برای خودش به ... بیشتر بخوانید »

ماجرای دو روز تاریخی (۱۰ و ۱۱ اسفند ۱۳۳۱) خسرو سیف

khosrow-seif-150x150

  در روز دهم اسفند، مخالفان “مصدق”، پنج گروه یاد شده تحت لوای مدافعان تاج و تخت در صدد بودند که در این روز با تحریک احساسات وطن پرستانه مردم به مخالفت خود بر علیه دولت ادامه داده و آن‏ها را برای بر کناری مصدق بسیج کنند. البته باید یادآور شد بر اساس اسناد و شواهد احتمال می رود که ... بیشتر بخوانید »

سازمان امور اداری و استخدامی کشورو مشکلات پیش رو ( ضیاء مصباح – دبیر کانون علوم اداری ایران )

mesbah

  پس از فراز و نشیب های سلیقه ای بسیار ، سازمان اموراداری و استخدامی کشور باز تولدی  یافته  ،اتفاقی که در جامعه ماجای تعجب ندارد  ،حرکت به عقب و مرتب تجربه آزمون و خطا .. این تشخیص ضرورت و احیاء دو باره به مصداق جلو خطا را از هر کجا که بگیرید منفعت در پی دارد ،عملی شده است ... بیشتر بخوانید »

شهروندان بهایی مدافع حق تحصیل همچنان در زندان بسر می برند

ighan-shahidi-navid-khanjani-vahed-kholosi-300x191

  نوید خانجانی، ایقان شهیدی و واحد خلوصی سه شهروند بهایی مدافع حق تحصیل که بین سالهای ۸۸ تا ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند کماکان در زندان رجایی شهر کرج به خاطر فعالیت های مسالمت آمیز خود در چارچوب مطالبه حق تحصیل شهروندان بخصوص جوانان محروم از تحصیل بهایی گذر حبس می کنند. به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان ... بیشتر بخوانید »

در باره اعدام ادیب برومند

adib-boroumand-150x150

  آنچه از مطالعه تواریخ برمی‌آید روشنگر این است که از دیرینه سالها تا این زمان، موضوع اعدام جنایتکاران و خائنان در میان ملت‌ها و جوامع گوناگون معمول بوده و به استثنای پاره‌ای از اقوام، چنین رفتاری عمومیت داشته است ولی شوربختانه تأثیری در پیشگیری از جرایم به ظهور نرسانده و پیوسته در روی پاشنه خود چرخیده است. با وجود ... بیشتر بخوانید »

فرارویاندن رد فجایع دهه ۶۰ به عاطفه ملی– مهدی فتاپو

MehdiFatapour7

  آیا فاجعه دهه ۶۰ یک حادثه تاریخی است که بررسی آن کار تاریخ نویسان است یا تاکید بر آن کماکان حائز اهمیت سیاسی است؟ آیا رد این فاجعه توانسته به بخشی از عاطفه ملی کشور ما تبدیل شود و اگر نه چرا. تا چه حد این به ما بستگی دارد و چه می‌توانیم بکنیم متن سخنرانی در مراسم یادمان ... بیشتر بخوانید »