مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » سپتامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: سپتامبر 2016

تسلیت سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بمناسبت درگذشت خانم مهین پاکزاد

flag-300x156

  با نهایت تآسف از خبر در گذشت خانم مهین پاکزاد، همسر دوست و همراه گرامی ما آقای احمد پاکزاد، از فعالین قدیمی نهضت ملی و جبهه ملی ایران آگاه شدیم. ما این ضایعه را صمیمانه به آقای احمد پاکزاد و خانواده محترم پاکزاد تسلیت میگوئیم. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ۹ مهر ۱۳۹۵ برابر ۳۰ سپتامبر ... بیشتر بخوانید »

درسی که کورش به ما میدهد -رامین کامران

gt2o2y5z5n

تجمع امسال مردم در کنار آرامگاه کورش چنان وسیع بود که به سرعت در سرفصل خبرهای مربوط به ایران جا گرفت ـ به استثنای سایت بی بی سی. اهمیت واقعه بسیاری را به واکنش واداشت، از جمله آنهایی را که به سائقۀ ارادت انحصاری به اسلام، یا محض تقلید از برخی روشنفکران تلویزیونی اروپایی، اصولاً با هر نماد میهنی عناد ... بیشتر بخوانید »

زنان شیرازی هم پای مردان در بدرقه پیکر بهمن گلبارنژاد رکاب زدند

zanan-docharkhe.savari-2-304x205

  ده ها زن و مرد شیرازی برای آخرین بار پیکر بهمن گلبار نژاد دوچرخه سوار تیم ملی پارالمپیک ایران را را با رکاب زدن خود بدرقه کردند. آقای گلبارنژاد که از آسیب دیدگان جنگ ایران و عراق بود که در ادبیات دولتی از آن ها با عنوان جانباز یاد می شود. او در هنگام رقابت های دوچرخه سواری پارالمپیک ... بیشتر بخوانید »

خامنه‌ای، وثوق‌الدوله امروز اما با دست‌های خونین– دکتر محسن قائم مقام

ghaemmm

     «..ایشان (وثوق الدوله) بر خلاف نص صریح این ماده، قراردادی را با انگلیس‌ها بسته بودند پبش از آنکه به‌تصویب مجلس برسانند و به‌معرض اجرا گذاشتند….‌ای نمایندگان مجلس چشم ملت ایران سیاه شد بس که از بعضی رجال این مملکت خطاکاری و خیانت دید.‌ ای برگزیدگان ملت همان چشمها از انتظار سفید شد از بس که محاکمه رجال خائن ... بیشتر بخوانید »

دکتر مصدق ملی بود و به ملت ایران باور داشت، نه به ولایت فقیه! منوچهر تقوی بیات

Manuchehr Taghavi Bayat

  به دلیل تداوم حکومت های ضد ملی در چند دهه ی گذشته، در زبان فارسی امروزی ما، واژه ی ملی معنای راستین خود را از دست داده و کاربرد غیر ملی و گاهی ضد ملی پیدا کرده است. به بانک ملی که دولتی است بانک ملی می گویند. به شرکت های غیردولتی؛ “مؤسسات ملی” ، گفته می شود. به ... بیشتر بخوانید »

سالی ۱۲ میلیارد دلار خسارت اقتصادی مواد مخدر در ایران

mavadd-mokhaddar-66x66

یک مقام مسئول در ایران می‌گوید میزان پول ناشی از تجارت مواد مخدر دست‌کم ۴۰هزار میلیارد تومان است و فروش سالانه قاچاقچی‌ها ۱۶ تا ۱۷هزار میلیارد تومان. او همکاری برخی کارکنان دستگاه‌ها با قاچاقچی‌ها را کتمان نکرده است. «خسارت اقتصادی مواد مخدر در هر ۲۴ ساعت در ایران ۱۱۰هزار میلیارد تومان است.» این سخن علی هاشمی، رئیس کمیته مستقل مبارزه ... بیشتر بخوانید »

بیانیه جبهه ملی ایران: جهت ثبت در تاریخ؛ جبهه ملی ایران با اتحاد استراتژیک با روسیه و دادن پایگاه نظامی کشور به آن دولت مخالف است

logo-jebhayemelliiran-ois

 جبهه ملی ایران   جهت ثبت در تاریخ جبهه ملی ایران با اتحاد استراتژیک با روسیه و دادن پایگاه نظامی کشور به آن دولت مخالف است درست یکصد سال قبل، مارک سایکس و ژرژ پیکو، نمایندگان دولتین انگلیس و فرانسه در پشت میز مذاکره منطقه خاورمیانه را بین خود تقسیم کرده و سهمی هم برای روسیه تزاری آن روز درنظر ... بیشتر بخوانید »

اصلاح طلبان، همتی! حسن بهگر

hassan-behgar

  همه ما از مصائبی که حکومت اسلامی به خاطر حجاب بر سر زنان میهن ما می آورد آگاهیم . متولیان حکومت اسلامی همه ی بلایای زمینی و آسمانی از سیل و زلزله تا گرانی را محصول بدحجابی می شمرند . بر سر هر کوچه و برزن مأموران منکرات کمین کرده اند تا موی بیرون آمده از چادر و روسری ... بیشتر بخوانید »

حقوق شهروندی در جمهوری اسلامی ایران–عبدالکریم لاهیجی

arton20480

عبدالکریم لاهیجی [1] درآمد ـ خانم بانی دوگال نماینده ارشد جامعه جهانی بهائی در سازمان ملل، در نامه‌ای که در تاریخ 16 شهریور خطاب به ریاست جمهوری اسلامی ایران نگاشته، با بیان شمه‌ای از ستم‌‌ها و «مظالم شدید اقتصادی وارده بر جامعه بهائی ایران» و از جمله اخراج هزاران کارمند و کارگر بهائی از نهادهای دولتی و کارخانه‌‌ها و شرکت‌‌های دولتی ... بیشتر بخوانید »

اعلامیه مهندس عباس امیرانتظام برای آزادی دکتر عبدالفتاح سلطانی–مهندس عباس امیرانتظام

amirentezam2-66x66

  اینجانب ضمن ستایش از پایبندی قابل تقدیر دکتر عبدالفتاح سلطانی که مانند سایر همکاران با وجدان خود، که یا در حال حاضردر بند بوده و یا به ناروا طعم تلخ زندان را در برهه ای از دوره کاری خود تجربه کرده اند خواهان تجدید نظر در وضعیت فعلی پرونده ایشان بوده، با این امید که اقدامات لازم و به ... بیشتر بخوانید »