مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » آگوست

بایگانی/آرشیو ماهانه: آگوست 2016

بیانیه جبهه ملی ایران: بیست و هشتم مرداد، مسبب اصلی سیه روزی های ملت ایران

28amordad-32

  بیست و هشتم مرداد، مسبب اصلی سیه روزی های ملت ایران روز چهاردهم مرداد ماه سال جاری،یکصد و دهمین سالگرد انقلاب مشروطیت ایران را پشت سر گذاشتیم. انقلابی که با اهدافی عالی چون تحصیل آزادی های سیاسی و به دست آوردن عدالت و عدالت خانه و با خط و ربطی حاکی از اعتقاد به جدائی دین از حکومت به ... بیشتر بخوانید »

ششصت و سومین سالگرد کودتای 28 مرداد– جمشید علوی

28 مرداد

  ششصت و سومین سالگرد کودتای 28 مرداد جالب است که با گذشت شصت و سه سال از کودتای 28 مرداد سال 1953 و اعلام افتخار انجام آن کودتا توسط بانیان آن یعنی سیا آمریکا و نمایند کان اصلیآن مثل کرمیت روزولت ودونالد ویلبر و سایرین و همچنین اداره اطلاعات انگلیسو نمایندگان اصلی آن مثل لانسلوت پایمان و نورمن داربی ... بیشتر بخوانید »

چرخش استراتژیک واستقلال ایران در كام نهنگ — فرهنگ قاسمی

farhang_ghassemi

   خاورمیانه در آتش جنگ می سوزد، آنچه که امروز در این منطقه از جهان به انسانیت و بر سر نوشت نسل های آینده می رود برای چنین تمدنی ناروا ست وخون در دل سنگ میکند. کودکانی که باید پشت میز های مدرسه باشند، زیر بمب های کشور های جهانخوار زخم های جانی و روانی برداشته، به خاک و خون ... بیشتر بخوانید »

گفتگویی درباره مسائل روز با خسرو سیف

khosrow-seif-150x150

تهران- یکمشهریور 1395 خورشیدی           1-جناب آقای سیف با توجه به رویداد های منطقه ،جنگ سوریه و عراق و تحولات ترکیه و البته جنگ در یمن و قرار گرفتن ایران در موقعیتی که پیرامون خویش با نا امنی های گسترده ای روبرو است و حتا کشور افغانستان و پاکستان به دلیل درگیر بودن با طالبان و القاعده آیا این رویداد ها ... بیشتر بخوانید »

اعتراض تماشاچیان زن ایرانی شرکت کننده در المپیک به جلوگیری زنان باستادیم های ورزشی در ایران

Olympic

View photos The Iranian men’s volleyball team is competing in its first Olympics in history. (AP) Medal count | Olympic schedule | Olympic news Security personnel at the Olympics threatened to eject an Iranian volleyball fan for holding a large sign protesting the fact that women are banned from attending matches in Iran. Darya Safai, an activist whose sign read ... بیشتر بخوانید »

جاهلیسم در حزب‌‌ها و سازمان‌های سیاسی در داخل و خارج کشور، مسعود نقره کار

noghrehKar41

 برداشت از سایت گویا » جاهلیسم نه فقط در پیوند با قدرت‌های سیاسی و دینی، در میان احزاب و سازمان‌های سیاسی‌ای که خود را اپوزیسیون این قدرت‌‌ها دانسته‌اند نیز دیده شده است. جاهلیسم سیاسی را ‌می‌توان از همان آغاز حیات رژیم پهلوی، به ویژه بعد از شهریور سال 1320، که گروه اجتماعی جاهل‌ها و لات ها سامان یافته‌‌‌‌تر شد، دید. ... بیشتر بخوانید »

انتقاد انجمن صنفی روزنامه‌نگاران از حسن روحانی

rooznameh-ha-304x205

انتقاد انجمن صنفی روزنامه‌نگاران از حسن روحانی - انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران در نامه‌ای سرگشاده خواستار عملی‌شدن وعده حسن روحانی درباره بازگشایی این انجمن صنفی شد. انجمن صنفی نوشته وزیر کار دستور رئیس جمهور برای بازگشایی این تشکل را به بایگانی سپرده است. در نامه سرگشاده انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران که روز جمعه (۱۵ مرداد/ ۵ اوت) منشتر شد، خطاب ... بیشتر بخوانید »

شما را چه شده است و ما را چه می شود؟ دکتر محمدعلی مهرآسا

Mohammad-Ali-Mehrasa

  خوب اگر قراراست فرزندان و نواده های من زبان دیگری را یاد بگیرند و با آن درس بخوانند، چرا آن زبان پارسی نباشد که بتوانند ضمن سخن گفتن به زبان مادری، از زبان پارسی و آن فرهنگ و هنر غنی نیز بهره مند شوند و از آثار ادبی مفاخری چون فردوسی، سعدی و حافظ و خیام و دیگران… لذت ... بیشتر بخوانید »

داستان نفت ایران ودکتر مصدق –ضیاء مصباح( بمناسبت شست و سومین سالگرد حادثه شوم 28 امرداد )

Zia Mesbah

  ماندگاری چهره های بزرگ مطرح جهانی محصول افکار، اندیشه ها،مردم خواهی، باور،سلامت نفس،عملکردصحیح مبتنی بر منافع ملی و تخصص واقعی آنانست که با گذشت زمان درجه صداقت توام با عالمانه و اصولی بودن برنامه ها یشان بهتر و بیشترنشان داده میشود. به منظور آگاهی نسل میلیونی جوان هشیار و عاقل، پویا، تحصیل کرده و بموقع حاضر در صحنه اجتماع، ... بیشتر بخوانید »