مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » جولای

بایگانی/آرشیو ماهانه: جولای 2016

بازداشت چهار هنرمند عرصه موسیقی؛ بی خبری از وضعیت هشت تن دیگر

4-honarmand-300x191-1

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز یکشنبه سوم مرداد ماه، علی مبین، آرش کامیاب، شهاب شریفی و میلاد یزدی، چهار هنرمند عرصه موسیقی در شرق تهران با «برخوردی توهین آمیز» بازداشت شدند. همزمان خانواده‌های ۸ شهروند تهرانی دیگر فعال در تهیه کلیپ‌های موسیقی‌ که خرداد ماه امسال در تهران دستگیر شدند در بی خبری و نگرانی از سرنوشت بستگان ... بیشتر بخوانید »

بیانیه‌‌ی نهضت مقاومت ملی ایران به مناسبت ششم اوت ۲۰۱۶، سالگرد قتل دکتر شاپور بختیار

bakhtiar_shapour03-304x205

  بیانیه‌‌ی نهضت مقاومت ملی ایران به مناسبت ششم اوت ۲۰۱۶ بیست ‌و پنج سال از قتل دکتر شاپور بختیار و سروش کتیبه می‌گذرد. آیت‌الله خمینی که اصولاً و بنا بر مشی عقیدتی و سیاسی‌اش هیچ‌گونه مخالفت و مخالف را تحمل نمی‌کرد، از همان روزهای نخستین وقوعِ انقلاب اسلامی، دستور قتل شاپور بختیار را داده بود. جنایتی که بار اوّل ... بیشتر بخوانید »

پاسخ سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به نامه حزب دموکرات کردستان ایران: مبارزه مسلحانه کمکی به رهایی مردم ایران از استبداد نیست

flag-300x156

  نامه حزب دموکرات کردستان ایران: مبارزه مسلحانه کمکی به رهایی مردم ایران از استبداد نیست   سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور پاسخ به نامه حزب دموکرات کردستان ایران: مبارزه مسلحانه کمکی به رهایی مردم ایران از استبداد نیست اخیرا حزب دمکرات کردستان ایران در نامه خود به سازمانهای سیاسی و مردم از “اشکال گوناگون مبارزه از ... بیشتر بخوانید »

مرکب امام زمان و عملکرد نظام — حسين اسدی

hossein-assadi

در خبرها از قول آقای مکارم شیرازی یکی ازمراجع تقلید و از نظریه پردازان نظام ولی فقیه آمده است که امام زمان توسط: “وسیله فوق‌العاده سریع‌السیری که در آسمان به صورت توده‌ای فشرده از ابر به نظر می‌رسد، غرشی همانند رعد، و قدرت و شدتی همچون صاعقه و برق دارد و به هنگام حرکت، دل آسمان را با نیروی فوق‌العاده ... بیشتر بخوانید »

طبقه متوسط؛ بهترین تضمین حکمرانی خوب– نانسی یردسال

mittelschischt2016

  ترجمه: خسرو بندری نوشته زیر ترجمه مقاله نانسی بیردزال (Nancy Birdsall) بنیان‌گذار و رئیس مرکز توسعه جهانی و معاون اجرایی سابق بانک توسعه قاره امریکا، در دوماهنامه «فارین افرز» (Foreign Affairs) مارس و آوریل ۲۰۱۶ است. انتخاب این مقاله برای ترجمه با نظرداشت موارد زیر بوده است. ۱- نقش طبقه متوسط بزرگ و جاافتاده در استقرار و پایداری دموکراسی ... بیشتر بخوانید »

حزب توده در گذرگاه زمان و در اقبال مردم آزادیخواه! دکتر محمدعلی مهرآسا

mehrasa

در پاسخ به نوشتاری که از سوی حزب به عنوان جواب آقای ف- م- سخن منتشر شده بود. محمد علی مهرآسا نوشتاری از سوی حزب توده ایران بدون ذکر نام نویسنده در بخش اخبار سایت گویا نوشته شده است که به تعبیر نویسندگانش از حزب توده، در مقابل مقاله ی آقای ف- م- سخن نوشته شده و از حزب دفاع ... بیشتر بخوانید »

مصطفا هجری، سوداگر مرگ و ویرانی – حسن بهگر

Behgar x

حزب دموکرات کردستان با صدور اعلامیه ای) 1 ( کاملا تدافعی در مقابله با اعتراض های گسترده ی « مردمی که در شبکه های اجتماعی انعکاس یافته به توجیه جنگ مسلحانه خود پرداخته است که گویا وظیفهء خود دانسته که با تمهید متد و تاکتیکهای جدید به مردم و فعالین کمک نماید که خود را برای مقابله با دیکتاتوری بیش ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: سی ام تیر، روز پیروزی ملت ایران بر استبداد و استعمار

logo-jebhayemelliiran-ois

  سی ام تیر، روز پیروزی ملت ایران بر استبداد و استعمار در اکثر ادوار تاریخ در سرزمین ها و کشورهای گوناگون همواره مبارزه با استبداد، سیاستهای استعماری و مبارزه در جهت کسب حقوق از دست رفته و پایمال شده و نیز مبارزه با بی عدالتی ها در سنگرهای مقاومت مردمی از جایگاه و مرتبه ارزشمندی برخوردار بوده و خواهد ... بیشتر بخوانید »

رو در رو با برده داری مدرن/ الهه امانی

Elahe-Amani

رو در رو با برده داری مدرن/ الهه امانی     با واژه‌ی “بردگان معاصر” نخستین بار در تریبونال خشونت علیه زنان، در چهارمین کنفرانس جهانی سازمان ملل در پکن آشنا شدم. در این تریبونال که یک روز کامل به طول انجامید، چندین زن روایات بردگی جنسی خود در دست قاچاقچیان بین المللی در کشورهای آمریکای لاتین و آسیای جنوب شرقی، ... بیشتر بخوانید »

اعتراض جبهه ملی ایران به بازداشت های غیر قانونی

logo-jebhayemelliiran-ois

    اعتراض به بازداشت های غیر قانونی جبهه ملی ایران بنا بر اعتقاد به آزادی و دموکراسی و عدالت اجتماعی و با توجه به حقوق اساسی افراد ملت ایران؛ نسبت به بازداشت های غیر قانونی فعالان سیاسی اعتراض دارد و آزادی کلیه زندانیان سیاسی کشور از جمله آقای مهندس کورش زعیم را خواستار است. تهران – روابط عمومی جبهه ... بیشتر بخوانید »