مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » ژوئن

بایگانی/آرشیو ماهانه: ژوئن 2016

روانشناسی سیاسی و رهبران سیاسیِ” روانی” مسعود نقره کار

noghrehKar41

  عده ای براین باورند که عده ای از رهبران سیاسی، به ویژه دیکتاتورها را مبتلایان به بیماری روانی و رفتاری خواندن گمراه کننده است. تلاش دیکتاتورها برای حفظ قدرت و گسترش آن نمی تواند توسط یک فرد مبتلا به بیماری روانی و رفتاری متحقق شود. “اخلاقیات مورد قبول” دیکتاتورها ویژگی رفتاری آنان را سبب می شود و شخصیت آنان ... بیشتر بخوانید »

عباس کیا رستمی و تأثیرش بر سینمای ایران و جهان–شهلا رستمی

kia-rostami-3

    عباس کیارستمی، رئیس بخش “سینه فونداسیون” در فستیوال سینمائی “کن” در فرانسه. ٢٢ مه ٢٠١۴ شهلا رستمی عباس کیا رستمی، سینماگرنامور ایرانی، که توانست به تنهائی طی سالها، پرچم سینمای ایران را درشماری از جشنواره های معتیر سینمائی جهان افراشته نگهدارد، در روز ۲۱ ژوئن سال ۱۹۴۰ در تهران به دنیا آمد. او که در هژده سالگی، پس ... بیشتر بخوانید »

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: نتیجه گیری از مجموعه سخنرانی ها و بحث های سمینار ۳ ژوئن (لس آنجلس / آمریکا)

flag-300x156

    سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور حکومتی را که مردم نمیخواهند باید برود شلاق و حبس معترضان و اعدام هم وضع حکومت را بدتر میکند و نه بهتر در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان، مخالفان نظام شرکت نکردند. اکثریت قاطع آنهائی هم که در انتخابات شرکت کردند به نحوی از انحاء مخالفت خود را با ... بیشتر بخوانید »

نتایج انتخابات اخیر ایران و آینده کشور– دکتر محسن قائم مقام

Mohsen Gam

مقاله ارائه شده به سمینار ۳ ژوئن (۱۴ خرداد) سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور در لس آنجلس – آمریکا نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان امسال شکل تازه‌ای به خود گرفت که در آن اعتراض و مخالفت مردم ایران به حکومت و نظام آشکار بود تا حدی که آخوند جنتی که ریاست مجلس خبرگان را داشت ... بیشتر بخوانید »

مهاجران افغان، محموله های بی نام و نشان! فريبا عادل‌خواه

Fariba-Adelkhah2

راننده اتوبوس از حضور سربازان به عنوان کارت سبز عبور از پستهای پلیس استفاده کرده و در کنار مسافر غیر مجاز که عمدتا از اتباع کشور همسایه افغانستان هستند تا توانسته بار قاچاق جای داده و به احتمال قوی درهنگام عبور از گردنه لارز و در سرازیری کنترل ماشین از دستش خارج شده و فاجعه آفریده. در تاریخ ۳ تیر ... بیشتر بخوانید »

رکود اقتصاد ایران نتیجه تعیین اولویت های ضد اقتصاد در جمهوری اسلامی است دکتر همایون مهمنش

homayoun-mehmanesh

  متن سخنرانی همایون مهمنش در سمینار ۳ ژوئن (۱۴ خرداد) سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور در لوس آنجلس – آمریکا آیت الله خمینی پس از به قدرت سیدن با گفتن جمله معروف “اقتصاد مال خر است” آب پاکی را روی دست همه ریخت. او و پیروانش از آن پس کمر به نابودی اقتصاد ایران بستند و با ... بیشتر بخوانید »

تضعیف یا تقویت …مساله اینست ؟(ضیاءمصباح – دبیر کانون علوم اداری ایران )

Zia Mesbah

تضعیف یا تقویت …مساله اینست ؟(ضیاءمصباح – دبیر کانون علوم اداری ایران ) رسانه‌های نزدیک به اصولگرایان در ادامه کشف و افشاگری پیرامون مبالغ دریافتی با عنوان <حقوقهای  نجومی مدیران دولت روحانی> در یافتی های رییس صندوق توسعه ملی را در سال ۹۴ بیش از ۶۸۰ میلیون تومان اعلام کرده اند ( ماهانه حدود15 هزار دلار !). در مورددر یافتی ... بیشتر بخوانید »

جامعه‌ی مدنی و دشمنان بومی‌اش گفت‌وگو با کاظم علمداری

Kazem-alamdari01-146x150

 زیتون- سام محمودی سرابی: انتشار کتاب «جامعه مدنی: گفتارها، زمینه‌ها و تجربه‌ها»  و معرفی آن در «زیتون»، فرصتی بود تا  با دکتر کاظم علمداری جامعه‌شناس معاصر که در بخش عمده‌ای از آثارش به بحث جامعه‌شناسی توسعه پرداخته، به گفت‌وگو بنشینیم تا از خلال بازخوانی این کتاب سویه‌های نظری و ساختاری این کتاب درسی را مورد بررسی و واشکافی بیشتر قرار ... بیشتر بخوانید »

سیمای مصدق در مبارزات امروز مردم ایران– کامبیز قائم مقام

Kambiz x

  نزدیک به ۶۳ سال از کودتای ۲۸ مرداد و سقوط حکومت ملی دکتر مصدق میگذرد. با وجود این فشارها برای اینکه دوران حکومت مصدق، این صفحه درخشان از تاریخ را سیاه نشان دهند هر روز فزونی میگیرد. ما شاهد آنیم در زمانی که جوانان امروز تمام اطلاعات خودشان را از آن دوران و تاریخ یا از پدر و مادر ... بیشتر بخوانید »