مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » می

بایگانی/آرشیو ماهانه: می 2016

تجمع کارگران بیکارکارخانه پارسیلون دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه

kargar-3-304x205

    تجمع کارگران بیکارکارخانه پارسیلون دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه مقابل استانداری لرستان صبح امروز۹خردادماه، برای چندمین بار کارگران بیکار شده کارخانه پارسیلون به امید پیدا شدن گوش شنوایی برای پاسخ به فریادهای خود در مقابل استانداری تجمع کردند تا شاید پاسخ قاطعی از سوی مسئولان برای دریافت مطالباتشان دریافت کنند. کارگر کارخانه پارسیلون:اگر تا ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج کشور: مجازاتهای وحشیانه علیه دانشجویان، هنرمندان و کارگران هم به مقاومت مردم ایران پایان نخواهد داد

flag-300x156

  سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ن مجازاتهای وحشیانه علیه دانشجویان، هنرمندان و کارگران هم به مقاومت مردم ایران پایان نخواهد داد انتشار اخباری که از اوجگیری اعمال خشونت علیه دانشجویان، هنرمندان و کارگران ایرانی توسط مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی حکایت دارد، نشان می دهد که استبداد و خودکامگی در ایران روز به روز گستاخانه ... بیشتر بخوانید »

«فراموشان» قلعه حسن‌خان و حاشیه شهرها/ روزگار دردناک کارگران بلوچ فاقد شناسنامه

kargar-baluch-304x205

  - نوازندگان دوره گرد بلوچ اغلب فاقد شناسنامه هستند و کودکان آنها حق تحصیل ندارند. این گزارش، نگاهی است به روزگار این کارگران مهاجر. تهرانی‌ها می‌گویند «کولی»، در ادبیات خراسانی «لولی» است، مازندرانی‌ها و حوالی گرگان «جوگی» می‌گویند و در زبان بلوچی «لودی» است. شغلشان نوازندگی دوره گرده است، قیچک می‌زنند و تنبک، سازهای محلی بلوچ. سهم بزرگی از ... بیشتر بخوانید »

اجرای احکام شلاق و جریمه نقدی برای ۱۷ کارگر معدن طلای آق‌دره

kargar-1-304x205

وکیل ۱۷ کارگر طلای “آق‌دره” از اجرای احکام شلاق و مجازات نقدی برای آن‌ها خبر داد. به گفته‌ وحید یاری، وکیل این ۱۷ کارگر، این کارگران بر اساس دو پرونده ‌قضایی که به صورت جداگانه علیه آن‌ها تشکیل شده بود، به ترتیب در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری در شهر تکاب و شعبه ۱۰ تجدید نظر استان آذربایجان غربی محاکمه شده‌اند. ... بیشتر بخوانید »

ضرورت توجه به اعتماد ملت– ضیاء مصباح

mesbah

ضرورت توجه به اعتماد ملت ضیاء مصباح گزارش چندی قبل وزیر کشور به متولیان نظام در مورد محصول عملکرد 37 ساله جمع متفکرشان و اینکه توصیه شد بصورت لایحه به مجلس داده شود ؟! و نظریات مختلفی که در ان باب گفته و نوشته شد  ، همینطور صجبتهای مورخ 6تیر ماه اقای ناطق نوری رییس بازرسی رهبری در مراسم شب ... بیشتر بخوانید »

نقش دولت در مبارزه با خشونت علیه زنان در حوزه‌های خصوصی/ الهه امانی

Elahe-Amani

 ۰   خشونت علیه زنان واقعیت تلخ جهانشمولی است که در تمام کشورها، فرهنگ‌ها و جوامع وجود دارد. خشونت علیه زنان، تحت هیچ عنوانی نه قابل قبول است، نه قابل توجیه و نه باید تحمل گردد. زنان خشونت را در حوزه‌های عمومی و خصوصی توسط دولت‌ها و کارفرمایان و در زندگی شخصی خود توسط افراد خانواده و آشنایان خود تجربه ... بیشتر بخوانید »

به بستن حساب کمک های مردمی برای ترمیم قلعه احمد آباد اعتراض کنیم!Iranliberal

Mossadegh

 Iranliberal   به بستن حساب کمک های مردمی برای ترمیم قلعه احمد آباد اعتراض کنیم! اقامتگاه اجباری دکتر مصدق در احمد آباد که آرامگاه او نیز می باشد نیازمند تعمیر است. حسابی که چندی پیش به منظور تأمین مخارج نگهداری این محل با گردآوری کمک های مردمی، افتتاح شده بود، به دستور بازپرسی شعبه دوم دادسرای اوین بسته شده است ... بیشتر بخوانید »

عزت اله سحابی و دید گاههای سیاسی و اجتماعی او (ضیاء مصباح)

zia-mesbah

برنامه کار مجلس دهم !!    به مناسبت  پنجمین  سالگرد نبود  انسانی میهن دوست و آزاده و یاد آوری  تحول اجتماعی 2 خرداد 76 ، آغاز بکار مجلس دهم که به بینش وعمل کردآن در مسیرمنافع ملی و هماهنگی با دولتخوشبینانه  امید ها بسته ایم…. مروری دو باره  بر اندیشه های سحابی که طی سر گشاده ای بدولت اصلاحات ارایه ... بیشتر بخوانید »

گزارش‌گران بدون مرز: روحانی نباید در برابر حکم ۱۰ سال زندان نرگس محمدی سکوت کند

nargues-mohamadi-300x169

گروه گزارش‌گران بدون مرز محکومیت نرگس محمدی، روزنامه نگار و نائب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر، به ۱۰ سال زندان را به شدت محکوم کرده و از حسن روحانی رئیس جمهور ایران خواسته است در این مورد سکوت نکند. این گروه روز چهارشنبه همچنین نسبت به وضعیت پنج روزنامه نگار دیگر – مهدی بوترابی، سروش فرهادیان، محمد صدیق کبودوند، آرش ... بیشتر بخوانید »