مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » آوریل

بایگانی/آرشیو ماهانه: آوریل 2016

۷۷۲ کنشگر اجتماعی: خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط زندانیان بیمار هستیم

tehran_studenten20162-304x205

  قانونی بالاتر از وجدان انسانی وجود ندارد، در همه‌ی فرهنگ‌های بشری حمایت از کودکان، سالمندان و بیماران امری پسندیده و ضروری است. همان‌طور که در قانون جاری کشور هم برای بیماران زندانی و بخصوص مبتلایان به بیماری‌های سخت(صعب‌العلاج)، ماده‌ای وجود دارد. ماده ۲۲۹ آئین نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، تصریح می‌کند: چنانچه حسب تشخیص ... بیشتر بخوانید »

برآمدن دو جریان جدید چپ و راست در آمریکا –کاظم علمداری

Kazem-alamdari01-146x150

  در کمپین کنونی انتخاباتی آمریکا دو جریان متضاد چپ (به رهبری برنی سندرز) و راست (به رهبری دونالد ترامپ)، آنهم در حاشیه دو حزب حاکم، توانسته‌اند با تکیه بر نارضایتی‌ها و خشم مردم از وضعیت اقتصادی، و وعده‌هایی برای حل مشکلات موجود، آرای میلیون‌ها نفر را جلب کنند. سندرز عامل اصلی مشکلات را «وال استریت» و بانک‌های بزرگ، و ... بیشتر بخوانید »

ایران امروز دوران مخاطره آمیزی را می‏گذراند –خسرو سیف

khosrow-seif-150x150

  دلایل جنگ ۸ ساله با عراق و تحولات منطقه در گفتگو با “خسرو سیف” تنظیم: امیرکاویان • جنگ ایران و عراق به عنوان طولانی‏ترین جنگ قرن بیستم چرا و چگونه آغاز شد؟ – برای بررسی هر بحرانی باید نخست به ریشه ‏های بحران بپردازیم و زمینه‏ های آن را واکاوی کنیم. تا هنگامی که ریشه‏ های بحران و علل ... بیشتر بخوانید »

چالش‌های بی‌سابقه در انتخابات امریکا –شهلا صمصامی

samsami

  شهلا صمصامی مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری امریکا، پروسه‌ای طولانی، پرجنجال، پرخرج و همراه با ایجاد نفاق و حتا دشمنی و ستیز علیه کاندیدا‌ها نسبت به یکدیگر و حزب آن‌ها بوده است. ولی آنچه که امروز در این مبارزات می‌گذرد کاملا بی‌سابقه بوده و برای نخستین بار می‌بینیم که نمایندگان راست افراطی و چپ محبوبیت بسیاری یافته‌اند. «دانلد ترامپ» پدیده ... بیشتر بخوانید »

الهه امانی: دوستان گرامی — ماهنامه ی حقوقی اجتماعی خط صلح که توسط مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر میشود شصتمین شماره خود را به سردشت اختصاص داده است . ۲۹ آپریل روز جهانی حمایت از قربانیان سلاح های شیمیائی میباشد . ۲۹ سال از فاجعه سردشت گذشته است و شهروندانی که در زمان این فاجعه به دنیا نیامده بودند با مصائب دهشتناک ان هنوز مواجه هستند . آیا سردشت و قربانیان ان پانوشتی در جنگ هشت ساله ایران و عراق هستند ؟ چه مقامی باید از خانواده‌ی ریسانی و وضعیت دلخراش کسری، پارسا و شبنم داد خواهی کند ؟

Elahe-Amani

   29  سال پیش، در ۷ تیر ماه سال ۱۳۶۶-برابر با ۲۸ جون ۱۹۸۷-، ۷ سال پس از تجاوز نظامی عراق به ایران، ۴ منطقه‌ی پرجمعیت سردشت مورد اصابت بمب‌های شیمیایی به وسیله‌ی هواپیماهای عراقی قرار گرفت. بوی نامانوس سیر گندیده همراه — ابری زرد رنگ، فضای شهر را در بر گرفت و یکی از فجیع‌ترین وقایع جنگ ۸ ساله‌ی ایران ... بیشتر بخوانید »

“گشت نامحسوس امنیت اخلاقی” و دهها پرسش حقوقی و اجتماعی

gashte-namahsus

  کسانی که قرار است به عنوان “پلیس نامحسوس اخلاقی” فعالیت کنند اعلام آغاز فعالیت “گشت نامحسوس” در تهران، واکنش‌های بسیاری به‌دنبال داشت. رسانه‌ها می‌پرسند این افراد برچه مبنایی انتخاب و آموزش داده می‌شوند و کدام ماده قانونی به پلیس اجازه‌ی استفاده از چنین نیروهایی را داده است. یک روز بعد از آن‌که اعلام شد در دور جدید فعالیت “گشت ... بیشتر بخوانید »

سوسیال دموکراسی در آمریکا –مسعود نقره کار

noghrehKar41

  سوسیال دموکراسی در آمریکا در اوج وعروجی شگفت‌انگیز به پشتوانه جنبشی بزرگ، ‌معنا و رفتاری متمدنانه از جنبش سیاسی به دست داده است. سوسیال دموکراسی خلاف تبلیغات بی‌پایه و مغرضانه سرمایه‌داران بزرگ، راست‌گرایان و ارتجاع مذهبی و غیرمذهبی پدیده‌ای غیرآمریکائی و مردم‌ناپسند نیست و باورمندان و طرفداران بسیاری در آمریکا داشته و دارد ۱ سوسیال دموکراسی خلافِ تبلیغات بی ... بیشتر بخوانید »

سازمان بازنشستگی وچگونگی عملکرد( ضیاء مصباح – دبیر کانون علوم اداری ایران )

Zia Mesbah

سازمان بازنشستگی وچگونگی عملکرد( ضیاء مصباح – دبیر کانون علوم اداری ایران ) در دیدار, و مذاکره با دست اند رکاران سازمان بازنشستگی کشوری در رابطه با  احساس مسئولیت اجتماعی و فرهنگی پرسیدم شرکتهای تابعه عملکردشان از لحاظ سود و زیان و تراز عملیات و امکان ورود به این وادی و کسب اطلاعات در مسیر آگاه کردن صاحبان اصلی سرمایه ... بیشتر بخوانید »

بیانیه جبهه ملی ایران: روز کارگر را به کارگران ایران، این سربازان فداکار جبهه تولید تبریک می گوئیم

logo-jebhayemelliiran-ois

  روز کارگر را به کارگران ایران، این سربازان فداکار جبهه تولید تبریک می گوئیم در فرهنگ گفتمان و ادبیات هر جامعه و سرزمینی کلمات و واژه ها دارای بار معنایی خاصی هستند؛ یکی از این واژگان زبان فارسی، واژه«کارگر» است. در بسیاری از جوامع مفهوم کارگر به معنی «شاغل، کار کننده، موثر و کسی که کار میکند و مزد ... بیشتر بخوانید »

طرح پلیس مخفی طرحی فاشیستی و مخل امنیت– مازیار شکوری گیل چالان

maziar-shakuri-gil-chalan-150x150

  مازیار شکوری گیل چالان “روح الله خمینی” رهبر جماران نشین جمهوری اسلامی در پیش از به بار نشستن انقلاب سال پنجاه و هفت بر این ادعا تأکید ورزیده بود که اگر رادیو و تلویزیون فقط روزی یک ساعت در دست یاران و همراهان او در آید و آنها برنامه های خود را از این طریق عملی و اجرائی نمایند ... بیشتر بخوانید »