مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2016 » ژانویه

بایگانی/آرشیو ماهانه: ژانویه 2016

بودجه 95 و پاره ای ضرورت ها –ضیاء مصباح

mesbah

بودجه 95 و پاره ای ضرورت ها ضیاء مصباح با فرجام برجام و متعاقب آن باز شدن فضای سیاسی بطور تدریجی و منطبق با قانون اساسی موجود که هدف دولت تدبیر و امید است و به گفته سخنگو : دولت به همه وعده ها و شعارهای خود وفادار و پایبند بوده، اگر تاکنون توفیق انچنانی نداشته بی تقصیر و فاقد ... بیشتر بخوانید »

وارونه جلوه دادن وقایع تاریخی دکتر منصور بیات زاده

Mansour Bayatzadeh

    اشاره به نمونه دیگری از شیوه تاریخنگاری استاد دانشگاه آکسفورد انگلیس در وارونه جلوه دادن وقایع تاریخی ـ دکتر محمدعلی همایون کاتوزیان نویسنده کتاب «خاطرات سیاسی خلیل ملکی»، در مقدمۀ آن کتاب به مقاله ای که خلیل ملکی در ٢٩ آذر ١٣٢٣ در روزنامۀ «رهبر» در رابطه با مقالۀ احسان طبری که او در ١٩ آبان ١٣٢٣ در ... بیشتر بخوانید »

انتخابات یا نمایش آن– دکتر همایون مهمنش

mehmaneshsokhanrani-150x150

انتخابات در جمهوری اسلامی هیچگاه دخالت مردم در تعیین سرنوشت سیاسی کشور نبوده و تنها وسیله ای برای نمایش و ایجاد تصور شرکت وسیع مردم برای پشتیبانی از نظام بوده است. روند حذف مخالفان و منقدان حاکمیت با به قدرت رسیدن روحانیون در ایران آغاز شد و همچنان ادامه دارد. پس از دوم خرداد ۱۳۷۶ که طی آن ۲۲ میلیون ... بیشتر بخوانید »

علی خامنه‌ای: گفتم کسانی که نظام را قبول ندارند رأی بدهند، نه اینکه وارد مجلس بشوند

khamenei

د   علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران درباره رد صلاحیت ها و اظهارات قبلی خود که گفته بود “حتی کسانی که نظام را قبول ندارند هم رای بدهند” توضیحاتی داده و گفته “بنده گفتم کسانی که نظام را قبول ندارند رأی بدهند، نه اینکه کسی که نظام را قبول ندارد بفرستند مجلس.” آقای خامنه‌ای امروز سی ام دی ماه ... بیشتر بخوانید »

ملی مذهبی ولی به نوبت –حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

  این روزها نامه ای (۱) از رهبر نهضت ملی ایران دکتر مصدق (که در حقیقت رسید یک کتاب است) توسط اکبر هاشمی رفسنجانی در رسانه های جمهوری اسلامی مطرح شده که اظهارنظرهای ضد و نقیضی را همراه داشته است. داستان از این قرار است که خمینی دیگر آبرو و اعتباری ندارد که کسی خودش را منتسب به او کند ... بیشتر بخوانید »

نقش جامعه‌ی مدنی در بهبود وضعیت بی‌خانمان‌ها/ الهه امانی

Elahe-Amani

۰ جامعه‌ی مدنی در برگیرنده‌ی طیف وسیعی از نهادهای اجتماعی می‌باشد که توسط شهروندان برای تحقق اهداف مشترکشان شکل می‌گیرد. این جامعه در برگیرنده‌ی سازمان‌های تحقیق و بررسی پیرامون سیاست‌های اجتماعی، سازمان‌هایی که به آگاهی رسانی در زمینه‌ی آسیب‌های اجتماعی می‌پردازند، سازمان‌های خدمات اجتماعی و انسان دوستانه، نهادهای خصوصی، انجمن‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی می‌باشد. جامعه‌ی مدنی در برگیرنده‌ی نهادها و ... بیشتر بخوانید »

جشن آتش –ضیا مصباح

Zia Mesbah

جشن آتش ضیا مصباح تاریخ پرفراز و نشیب کشور ما پیوسته شاهد مبارزاتی پیگیر برای دفاع سرسختانه از اصالت ملی در همه‌ی زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و … بوده و در این راه پدران ما به طور دائم با اشغال نظامی، فرهنگی، عقیدتی و … مبارزه کرده‌اند و موجودیت خود را که با هویت، آئین، زبان، سنت‌ها و فرهنگ ... بیشتر بخوانید »

كنفدراسيون و انقلاب بهمن (بخش اول) گفت و گو با دکتر خسرو شاکری

khosrou-shakeri1-240x300

  رحمت بنی اسدی عکس و گفت و گو از: رحمت بنی اسدی √ آقای شاکری! آخرین بخش از این گفت وگو مربوط به بازگشت شما به ایران و حوادثی است که در یکی دو سال اول انقلاب در ایران رخ داد . همان طور که در صحبت های تان اشاره کردید ، کنفدراسیون در آستانه ی انقلاب تقریبا از ... بیشتر بخوانید »

به مناسبت پنجمین سالگرد فوت — حسین راضی ضیا مصباح

Razi

( با ارزوی شادی روح بزرگ این انسان شریف و با پوزش از دوستداران ایشان به دلیل تاخیر در انعکاس این یاد بود ) در معرفی این چهره ملی که در هفتم آذر 1307 به دنیا آمد باید گفت : در سال 1322 در ایامی که ایران عرصه‌ی تاخت و تاز قوای اشغالگر و ایادی داخلی آنها بود، حسین راضی ... بیشتر بخوانید »

جمهوری اسلامی ایران نمونه ای بزرگ از یک قدرت تروریست و زاییده ی تروریسم- علی شاکری زند

ali-chakeri-zand-150x150

  از: احترام آزادی جمهوری اسلامی ایران نمونه ای بزرگ از یک قدرت تروریست و زاییده ی تروریسم*  شاه که می دانست هدف از این سفر تشویق او به تغییر سیاست داخلی در جهت رعایت حقوق بشر است از این دیدار سخت متوحش بود. اما کارتر که مردی مؤدب بود و، در عین حال نیز، نه می خواست و نه ... بیشتر بخوانید »