مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2015 » نوامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: نوامبر 2015

اخبار تکمیلی از بازداشت شهروندان معترض در مقابل زندان اوین

bazdashtgah-evin1

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران شهروندان معترض بازداشت شده در مقابل زندان اوین به بازداشتگاه های مختلف انتقال یافتند. به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی بازداشت های امروز چندین تن از شهروندان معترض در مقابل زندان اوین، سیمین عیوض زاده به همراه دیگر زنان بازداشتی که عموما از شاگردان محمدعلی طاهری بودند، ... بیشتر بخوانید »

در باب برنامه ششم توسعه ضیاء مصباح دبیر کانون علوم اداری ایران

Zia Mesbah

در باب برنامه ششم توسعه ضیاء مصباح دبیر کانون علوم اداری ایران برنامه ششم تو سعه قریبا اماده ارایه به مجلس میشود ، در این رابطه نکات بسیاری بایستی مورد توجه باشد که بطور خلاصه به بعضی از انها می پردازد : % دلایل بزرگ شدن دولت و اینکه دو گروه از وظایف که قاعدتاً نباید دولتی باشند به دولت ... بیشتر بخوانید »

رضا علامه‌زاده: تک چهره دکتر ساعدی در چهار زخمه قلم –رضا علامه‌زاده

Reza-Allamehzadeh4

  به مناسبت سالگرد درگذشت غلامحسین ساعدی زخمه یکم: بعد از ظهر یک روز بهاری در سال ۱۳۴۸ است و من با دو نازنین که هنوز یادشان مثل دو داغ تازه قلبم را می‌سوزاند دارم برای اولین بار به دیدار دکتر ساعدی در مطبش می روم. یکی کرامت دانشیان دوست و همکلاسی‌ام در مدرسه سینماست و دیگری یوسف آلیاری است ... بیشتر بخوانید »

در سالگرد قتل‌های سیاسی پاییز ۱۳۷۷

ghatlhaye-zanjireei-304x181

- چهارشنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۴ هفده سال پیش در چنین روزهایی عزیزان ما؛ پیروز دوانی، حمید حاجی‌زاده، کارون حاجی‌زاده، مجید شریف، پروانه فروهر، داریوش فروهر، محمد مختاری، محمد جعفر پوینده، یکی پس از دیگری محکوم حکمی مخفیانه شدند، ربوده شدند، به خانه‌شان هجوم رفت، حریم‌شان شکست، جسم و جان گرامی‌شان درد کشید و سرانجام با بیرحمی و خشونتی لجام‌گسیخته به ... بیشتر بخوانید »

«یاعلی گفتیم و عشق آغاز شد»! حمید صدر

hamid-sadr-150x150

هنوز مرکب «نرمش قهرمانانه» وچشم پوشی «فقیه عالیقدر» از «انرژی هسته ای» و دفن آرزوی مسلح شدن جمهوری اسلامی به بمب اتمی بطور کامل خشک نشده، وی میکوشد ایران را به یک ماجراجویی جدیدی بکشاند تا بلکه با مداخله نظامی در سوریه بتواند ضررها و صدماتی را که منجر به نوشیدن جام زهر شد، لاپوشانی کند. مردم ستمدیده ای که ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور : کشتار پاریس توسط داعش را بشدت محکوم میکنیم!

flag-300x156

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور حمله وحشیانه تروریست های داعش در پاریس که بیش از ۱۲۰ کشته و ۲۰۰ مجروح به جای گذاشت، نمونه ایست از آنچه که در خاور میانه تحت عنوان دفاع از دین به امری روزمره تبدیل شده است. بنیادگرایان اسلامی از انسانهای متمدن و طرفدار آزادی و رفاه نفرت دارند، آنها را مانعی ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور در مورد اهداء نشان لژیون دونور به آقای دکترعبدالکریم لاهیجی

flag-300x156

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور خبر اهدا نشان افتخارآمیز لژیون دونور از سوی رئیس جمهور فرانسه به جمعی از فعالان حقوق بشر از جمله آقای دکترعبدالکریم لاهیجی مایه مباهات است. آقای دکتر لاهیجی در مقام ریاست فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر تا کنون فعالیت های درخشانی داشته اند. عکس العمل های شدید و بس غیر ... بیشتر بخوانید »

بیانیه حزب ملت ایران: یکم آذر حاکمیت داد، خواست ملت است

 حزب ملت ایران یکم آذر حاکمیت داد، خواست ملت است هم میهنان                                    یکم آذر، سالروز رویدادی وحشتناک است که خفاشان شب پرست داریوش و پروانه فروهر این فرزندان فداکار و راستین ایران زمین و کوشندگان راه مصدق بزرگ را، این رهبران ایرانی اندیش، نیک کردار و نیک پندار حزب ملت ایران را با پیشینه ی بیش از ۶۰ سال ... بیشتر بخوانید »