مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2015 » سپتامبر

بایگانی/آرشیو ماهانه: سپتامبر 2015

آخوندها، غِلمان‌گرائی و عروسان خردسال– مسعود نقره کار

noghrehKar41

 این یادداشت کوتاه طرح بحثی‌ست درباره علل گرایش و تمایل جنسی روحانیون به کودکان و نوجوانان به‌ویژه به دختران خردسال و نوجوان، و نیز چرائی آزارهای جنسی همجنس از سوی برخی از جاهل‌ها و لات‌ها آخوندیسم و جاهلیسم وجوه اشتراک فراوان دارند، در سلسله مقاله هائی ازهمپوشانی ها و اینهمانی های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این دو گروه اجتماعی نمونه ... بیشتر بخوانید »

روسیه و سوریه-رامین کامران

gt2o2y5z5n

www.iranliberal.com   دخالت نظامی مستقیم و عیان روسیه در جنگ داخلی سوریه آخرین نمونۀ عرض اندام این کشور در صحنۀ جهانی و در مقابل ترکتازی های آمریکاست و مثال دیگری از برتری قابلیت استراتژیکش بر حریف. بعد از داستان کریمه، این بار دوم است که روسها چنین مانور موفقی انجام میدهند و حریفان غربی را در تنگنا قرار میدهند. مسئله ... بیشتر بخوانید »

۱۰ سفارتخانه‌ ایران به «تخلفات اقتصادی و واردات انحصاری کالا» متهم شدند

vezarat-kharejeh-66x66

  رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تعدادی از سفارتخانه‌های ایران را متهم کرد که «با سوء استفاده از موقعیت خود»، در چند سال اخیر اقدام به تشکیل شرکت، فعالیت‌های اقتصادی و «واردات انحصاری برخی کالا‌ها» به ایران کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس ایران، محمد علی پورمختار روز چهارشنبه اول مهر با اشاره به بررسی ... بیشتر بخوانید »

در آستانه شروع سال تحصیلی، هفت معلم زندانی

moalem1-304x205

در آستانه شروع سال تحصیلی، هفت معلم زندانی وزیر آموزش و پرورش گفته “امیدوار” است معلمان زندانی تا روز اول مهر آزاد شوند. علی مطهری هم از قوه قضائیه خواسته تا درباره دستگیری معلمان در آستانه سال تحصیلی جدید توضیح دهد. هفت معلم اما همچنان در زندان هستند. محمدرضا نیک‌نژاد، مهدی بهلولی و محمود بهشتی لنگرودی از اعضای کانون صنفی ... بیشتر بخوانید »

تسلیت بمناسبت درگذشت آقای عطا مصباح

flag-300x156

  بدینوسیله درگذشت آقای عطا مصباح برادر آقای ضیاء مصباح، عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران را به ایشان و خانواده محترم مصباح تسلیت گفته برایشان آرزوی تحمل و شکیبائی داریم. سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ برابر ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۵ info@iranazad.info http://www.iranazad.info بیشتر بخوانید »

بررسی نقدهای آقای کاوه بیات دربارۀ دکتر مصدق(۱) حمید‌رضا مسیبیان

mosayebian-20141129-66x66

آقای «کاوه بیات» در دو نشریۀ «ایران فردا»، ش۱۰، اسفند ۱۳۹۳ و «اندیشۀ پویا»، ش۲۸، شهریور ۱۳۹۴ نقدهائی به دکتر مصدق مطرح کرده‌اند که تلاش می‌کنیم آن‌ها را بررسی کنیم. ایران فردا اسفند ۱۳۹۳ در ایران فردا شمارۀ ۱۰ در صفحات ۴۸ و ۴۹، مصاحبۀ مکتوبی با عنوان «خطاهای تاکتیکی قهرمان ملی» از ایشان وجود دارد که خلاصۀ نقدهای مربوط ... بیشتر بخوانید »

در سراشیب گور سیاست– محمد امينی

mohammad-amini

 محمّد امینی فرخ نگهدار: «مقابله‌ی مصدّق با شاه، ایران را به سوی کودتا سوق داد» اگرچه گفت و گو و چالش اندیشه ای پیرامون رویدادهای تاریخی، کاری پسندیده و سودمند می باشد، وارونه سازی تاریخ به سودای سیاست یا پاداش، رفتاری ناپسند و فرومایه است. هستند کسانی که در سودای پاداش و دینار، به بازنویسی و گزارش تاریخ پرداخته اند ... بیشتر بخوانید »

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: توافق هسته ای و سایر مشکلات کشور

flag-300x156

  مهمترین جنبه توافق هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ کمک آن به حفظ صلح و پایان دادن به خطر جنگی است که بیش از یک دهه ایران را تهدید میکند. بزرگترین بازنده جنگ های امروزی ملت ها هستند و برندگان آن سوداگران رزم افزار در جهان اند. کاهش خطر جنگ به سود مردم ایران، منطقه و همه جهان است. ... بیشتر بخوانید »

شاهرخ زمانی، فعال کارگری در زندان رجائی شهر کرج درگذشت

shahrokh-zamani-150x150

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران امروز شاهرخ زمانی، کارگر زندانی در زندان رجائی شهر پس از سکته مغزی در زندان فوت کرد. بنا بر اطلاع خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شاهرخ زمانی، کارگر زندانی در زندان رجائی شهر که در پنجمین سال حبس بدون مرخصی خود به سر می برد، به دلیل سکته مغزی ... بیشتر بخوانید »

دریا مأمن فاضلاب شهر بندرعباس

fazelab

بندرعباس – فاضلاب شهر بندرعباس از دیرباز موردتوجه بوده است و با آغاز پدیده کشنده قرمز در این دریا، بسیاری از متخصصان یکی از دلایل این پدیده را فاضلاب عنوان کردند بحثی که این روزها دوباره مطرح شده است. به گزارش خبرنگار مهر، قصهٔ تصفیه‌خانهٔ فاضلاب شهر بندرعباس در جلسات مختلف محیط زیست، شورای شهر و حتی در جلسات مهم ... بیشتر بخوانید »