مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2015 » جولای

بایگانی/آرشیو ماهانه: جولای 2015

برگزاری پانزدهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو، شاعر ملی ایرانیان

Maraseme-Shamlou-1394-1

  کانون نویسندگان ایران برگزار کرد: چمعه، دوم مرداد، با حضور جمعیتی انبوه مراسم یادبود پانزدهمین سال درگذشت احمد شاملو برگزار شد. چند روز پیش از آن کانون نویسندگان ایران در اطلاعیه‌ی خود نوشته بود: ” کانون نویسندگان ایران همراه با دوستداران فرهنگ و ادب و جوانان آزادی خواه، روز جمعه، دوم مرداد ماه سال ۱۳۹۴، ساعت پنج عصر، با ... بیشتر بخوانید »

چرا خامنه ای از این همه وقاحت ابائی ندارد؟ محمد علی مهرآس

mehrasa

يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ – ۲۶ ژوييه ۲۰۱۵ محمد علی مهرآس  آیا آقای خامنه ای که قبای زعامت و رهبری شیعیان جهان را حدود ۲۶ سال است به امر دوستان و مریدان ایرانی اش مطابق قامتش دوخته اند، اهل روزنامه خواندن و یا نگاه کردن به سایتهای اینترنتی نیست که چنین خونسرد از کنار هرگونه نقد و ایراد بر رفتار و کردار خود بی ... بیشتر بخوانید »

تطهیر ساواک یا رسیدگی به پرونده اش؟ حسن بهگر

Behgar x

Jul 28 at 2:24 AM www.iranliberal.com با درود برای آگاهی و درصورت امکان برای انتشار تقدیم می شود: http://www.iranliberal.com/showright-spalt.php?id=1808 تطهیر ساواک یا رسیدگی به پرونده اش؟حسن بهگر   برنامه پرگار 31 تیرماه که اختصاص به ساواک داشت چه هدفی را تعقیب میکرد؟  برنامه با پرسش های زیر آغاز شد : ساواک چگونه دستگاهی بود؟ با مخالفان خود چه رفتاری داشت تا ... بیشتر بخوانید »

شورای عالی سازمان های جبهه ملی ایران درخارج ازکشور

logo-jebhayemelliiran-ois

بانهایت تاسف وتاثر درگذشت بانو پروانه نوری علا عضو محترم آن شورا را به سازمان های جبهه ملی ایران در خارج کشور و به خانواده ارجمندشان و به ویژه به همسر گرانقدرشان جناب آقای مهندس کامبیز قائم مقام کوشنده دیرپای راه مصدق و راه آزادی واستقلال ایران تسلیت میگوئیم . ششم مردادماه 1394 تهـران – جبـهه ملـی ایـران بیشتر بخوانید »

زنگ خطر برای تالاب‌ها و رودخانه‌های خوزستان

bohran-kamabi

اهواز – خشکسالی‌های اخیر در خوزستان که منجر به‌شدت یافتن بی‌آبی در استان شده‌، بیش از هر چیز حیات تالاب‌ها و رودخانه‌های استان را تهدید می‌کند و در این بین سیاست‌های غلط نیز بی تاثیر نبوده است. این گزارش از سلسله گزارشهای «پرونده ویژه بررسی پدیده کم آبی و مدیریت بحران آب در استانهای کشور» منتشر شده است. دومین «پرونده ... بیشتر بخوانید »

سی تیر: نبرد قانونی، حماسه خیابانی و قیام همگانی–فرهنگ قاسمي

farhang_ghassemi

پیشگفتار نوشته جامع و مفصل حاضر در باره قیام سی تیر تهیه شده است. اما به دنبال آنچه که در 23 تیر ما 1394 به عنوان توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی به تحقق پیوست مرا موظف می کند که در این پیشگفتار به روشنی و با صراحت لهجه و با قاطعیت بگویم که رژیم می خواست ... بیشتر بخوانید »

جنگ آب در ایران شروع شده، خبرش منتشر نمی‌شود

fu5167maghlate.com

        «بحران آب ما را در آینده در شرایطی بارها بغرنج‌تر از مذاکرات هسته‌ای قرار خواهد داد»         دکتر محسن رنانی می‌گوید: «در آینده، این نه آمریکا و عربستان و فرقه‌های مذهبی تندرو و…، بلکه آب خواهد بود که بیش‌ترین ضربه را به این نظام وارد خواهد کرد.»             «خانه ... بیشتر بخوانید »

سالروزقیام جاودانه سی ام تیرراگرامی میداریم

logo-jebhayemelliiran-ois

درتیرماه 1331نهضت ملی شدن نفت درایران دراوج خودقرارداشت. رهبرنهضت ملی، دکترمحمدمصدق درروزدوم تیرماه 31 وپس ازدفاعیات شورانگیزی که ازحقوق ملت ایران دردادگاه بین المللی لاهه به عمل آورده بود، درمیان استقبال کم نظیرمردم به خاک وطن بازگشت. درحالیکه اقدامات میهن دوستانه واستقلال طلبانه او توجه جامعه جهانی وبه ویژه کشورهای استعمارزده جهان سوم را به خودجلب کرده بود و رهبران ... بیشتر بخوانید »

تجمعِ پرستاران بیمارستان نمازی شیراز در اعتراض به طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد (طرح قاصدک) + عکس

parastaran-640x480

  - پنجشنبه, ۲۵م تیر, ۱۳۹۴ اندازه قلم متن به گزارش سلامت نیوز، پرستاران بیمارستان نمازی شیراز در اعتراض به طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد (طرح قاصدک) روز چهارشنبه در صحن این بیمارستان تجمع کردند. در این تجمع که مسئولان نظام پرستاری شیراز هم حضور داشتند شعارهایی با این مضامین داده شد: پرداخت مبتنی بر سلیقه نمیخایم نمیخایم پرستار بیدار ... بیشتر بخوانید »