مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2015 » می

بایگانی/آرشیو ماهانه: می 2015

در سوگ نویسنده و هنرمند ملی رضا دانشور

reza-daneshvar-640x361

  رضا دانشور، رمان نویس، محقق و مبارز آزادیخواه علیه دو استبداد سلطنتی و مذهبی پس از پشت سر گذاشتن یک زندگی پربار و لبریز از تلاش هنری و غرور و شرف سیاسی ازمیان ما رفت. همه آن کسانیکه سخت کوشی او را در ابتدای جوانی با انتشار جنگ ادبی لوح تا آخرین روزهای حیات ناظر بوده اند، آگاهند که ... بیشتر بخوانید »

تحلیلی از وضعیت : ضیاء مصباح

Zia Mesbah

مقد مه : با توجه به تذکرات اقای روحانی در دیدار با مدیران وزارت کشور و اینکه صند وقهای رای از جنس شفاف باشد که درون ان دیده شود و….. باید بر این مهم تا کید کرد که :اگاهی توده مردم (یعنی صاحبان رای که ارزش اراء انان در هر سطح فکری و اند یشه ، به حق برابر و ... بیشتر بخوانید »

تاریخچه ی پرچم درایران……ناصر شاهین پر

Naser Shahinpar

  نزدیک به هفتاد سال پیش. احمد کسروی، تاریخ‏دان و زبان‏شناس و حقوق‏دانِ ایرانی ترور شد.از ایشان تحقیقی باقی مانده به نام پرچم شیروخورشید که در طول هفتاد سال گذشته، تنها منبع و مأخذ کسانی بوده که می‏خواسته‏اند در مورد پرچم شیروخورشید، تحقیقی به عمل آورند ,در سال‏های اخیر نیز چند نوشته در باره پرچم شیروخورشید توسط محققین ایرانی منتشر ... بیشتر بخوانید »

مبارزات سندیکائی در شرکت نفت درسال های بیست ونقش حزب توده و قوام…..فرهنگ قاسمی

farhang_ghassemi

  از شهريور 1320 به بعد كه مردم مختصر آزادي براي ابراز احساسات و اعتراضات خود داشتند شروع بانتقاد از عمليات شركت نموده و درد دلهای خود را در جرايد منتشر ميكردند. قسمت عمده اين اعتراضات وارد بود و جاداشت كه شركت به آنها توجه نموده و در صدد اصلاح آنها برآيد يك قسمت هم مطالب اغراق آميز و بي ... بیشتر بخوانید »

نام اين گُل چيست؟ ——- مجید نفیسی

nafisi

    نام اين گُل چيست و چه كسي آن را كنارِ راه كاشته است؟هر روز كه در تاريكي بامداد از كنار آن مي گذرم سرآستينم به بوي خوشش چنان آغشته مي شود كه تا مدتي آن را چون دستَنبويي مي بويم.شگفت نيست كه پِچپِچَك ها بر شاخه هاي پُرپيچش مي نشينند و براي چشيدنِ شهدش با يكديگر همچشمي مي ... بیشتر بخوانید »

نامه ای ازایران، “چرا به جاهل ها توهین می کنید؟”، مسعود نقره‌کار

noghrehKar41

حکومت اسلامی را حکومت جاهل ها ولا ت ها خواندن توهین به جاهل ها و لات هاست. جاهل ها و لات ها خلاف ها می کردند اما سه کار از آن ها سر نمی زد، دست روی پیرمردان، زنان وبچه ها بلند نمی کردند، کارهائی که اوباش حکومتی در انظار مردم انجام داده اند. وضیح: آنچه می خوانید نظرات یکی ... بیشتر بخوانید »

جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ تحت عنوان سمت یابی سیاست داخلی و خارجی رژیم و نسب آن با حقوق شهروندان ایرانی

Bani Sadr

در روز شنبه 30/05/2015 در دانشگاه شهر هامبورگ جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخی تحت عنوان سمت یابی سیاست داخلی و خارجی رژیم و نسب آن با حقوق شهروندان ایرانی برگزار خواهد شد در این جلسه: آقای بنی صدر :سیاست داخلی و خارجی نظام خانم ژاله وفا:چشم انداز اقتصاد ایران و آقایان علی شفیعی:روانشناسی ماهیت جنایی رژیم ولایت فقیه.، دکتر ... بیشتر بخوانید »

نگرانی سپاه از توجه به کشف پیکر ۱۷۵ غواص….. بهروز صمدبیگی

behruz-samadbeigi-144x150

  کشف پیکر ۱۷۵ غواص ایرانی که در جریان جنگ ایران و عراق، “دست بسته” “زنده به گور” شده بودند موجی از ابراز تالم و تاثر و همدردی را در شبکه‌های مجازی به دنبال داشت که از سوی عموم مفسران و تحلیلگران غیرقابل پیش‌بینی خوانده شد. اما گویا این ابراز نظرها و طرح برخی سوالات و ابهامات درباره عملیات کربلای ... بیشتر بخوانید »

گزارش چهارمین کنگره سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

mobasheri-eghtedari

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور سه شنبه, ۱۵م اردیبهشت, ۱۳۹۴   چهارمین کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ برابر یا ۲ و ۳ ماه مه در شهر وین اتریش برگزار گردید. کنگره با سرود ای ایران آغاز شد و پس از یک دقیقه سکوت به یاد ... بیشتر بخوانید »