مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2015

بایگانی/آرشیو سالانه: 2015

«انتخابات» آینده و دوزیست های سیاسی دکتر پرویز داورپناه

davarpanah

مضحک است که آقایان از شرایط انتخاب شوندگان نیز اطلاع دقیقی ندارند و با اینکه “ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت فقیه” و حداکثر هفتاد و پنج سال سن تمام در ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از شروط لازم برای شرکت کنندگان است ، در وضعیتی ثبت نام می کنند که آقای باوند۸۱ سال و ... بیشتر بخوانید »

تنگناهای دولت –ضيا مصباح

Zia Mesbah

  برای تامین منابع بودجه در ارتباط باکاهش درآمدهای نفتی و پیچیدگی‌های وصول درآمدهای مالیاتی، همزمان با ارایه بودجه به مجلس اعلام شده که دولت با تنگنای مالی شدید مواجه است. وجود چند برابر نیرو در دستگاههای دولتی و اینکه درصد عظیمی از بودجه لازم است صرف خانواده بزرگ دولت شود و دیگر وظایف نظیر حفظ مرزها، دفاع از کشور ... بیشتر بخوانید »

سالى که گذشت و سالى که رسید! : فرهنگ قاسمى

farhang_ghassemi

      این یادداشت را زمانى انتشار میدهم که فقط چند دقیقه اى از آغاز سال٢٠١۶ میلادى میگذارد. مردمان بخش بزرگى از جهان این تغییر سال را جشن مى گیرند و سال خوبى و شادى را براى دوستان و نزدیکان و جهانیان آرزو مى کنند. اما سالى که گذشت سال رویهمرفته خوبى براى بشریت نبود؛ زیرا انسانیت شاهد بیخانمانى ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: مداخله نظامی جمهوری اسلامی در کشورهای خاورمیانه منافی منافع ملی است

flag-300x156

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: مداخله نظامی جمهوری اسلامی در کشورهای خاورمیانه منافی منافع ملی است مداخله نظامی جمهوری اسلامی در کشورهای خاورمیانه منافی منافع ملی است اخباری که از سوریه میرسید همگی حکایت از گسترش حضور نظامی جمهوری اسلامی در این کشور داشت تا خبر رسید که شمار نظامیان سپاه در سوریه از ۸۰۰۰ به ... بیشتر بخوانید »

تحریف تاریخ ـ بخش پنجم ـ نظرات متناقض و انحرافی خليل ملکی درباره دکترمصدق! دکتر منصور بيات زاده

Mansour Bayatzadeh

 مواضع متضاد خلیل ملکی درباره استقلال و«حاکمیت ملی»(اشتات سوورنیتِت) و مطالبی درباره مذاکرات دکتر مصدق با مقامات دولت آمریکا وبانک بین المللی و… (تحریف تاریخ از سوی دکتر امیر پیشداد و دکتر محمدعلی همایون کاتوزیان) در بخش های قبلی این نوشته، (١) با کمک گرفتن از اسناد و مدارک، به نقد بخشهائی از مطالب مندرج در نامه ای که خلیل ... بیشتر بخوانید »

logo-jebhayemelliiran-ois

پلیس امنیت از ورود اعضای شورای مرکزی جبهه ملی ایران به جلسه شورای مرکزی جلوگیری کرد به گزارش روابط عمومی جبهه ملی ایران، بر اساس تصمیم هیات رهبری و هیات اجرائیه جبهه ملی ایران مبنی بر برگزاری جلسه شورای مرکزی؛ روز جمعه ۲۷ آذر ماه ساعت ۱۷ زمان برگزاری جلسه شورای مرکزی در منزل استاد ادیب برومند تدارک دیده شده ... بیشتر بخوانید »

شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه سوریه را تصویب کرد

shoraye-amniat-304x205

  کنفرانس سوریه در نیویورک با صدور قطعنامه جدیدی از سوی شورای امنیت سازمان ملل به پایان رسید. این قطعنامه فشار بر رژیم بشار اسد و گروه‌های اپوزیسیون را برای دستیابی به صلح بیشتر خواهد کرد. یش‌نویس قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه به اتفاق آراء از سوی اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به تصویب رسید. بان کی‌ مون دبیر ... بیشتر بخوانید »

بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بمناسبت دهم دسامبر روز جهانی حقوق بشر

flag-300x156

    بمناسبت دهم دسامبر روز جهانی حقوق بشر حقوق بشر به مفهوم امروزی در شکل اولیه آن ابتدا در دوران انقلاب کبیر فرانسه شکل گرفت و پس از جنگ جهانی دوم تحت عنوان “اعلامیه جهانی حقوق بشر” در ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید. ایران جزو اولین کشورهائی بود که این اعلامیه را امضا ... بیشتر بخوانید »

راهنم ی اطلاعیه روابط عمومی جبهه ملی ایران: دکتر حسین موسویان در با زپرسی

logo-jebhayemelliiran-ois

دکتر حسین موسویان در بازپرسی به دنبال احضاریه شعبه دوم دادسرای انقلاب مستقر در اوین، امروز چهارشنبه ۲۵/۹/۹۴ ساعت ده صبح دکترحسین موسویان رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران در شعبه مزبور حضور یافت و به سئوالات بازپرس در مورد فعالیت های جبهه ملی پاسخ داد و اعلام کرد که جبهه ملی در چهارچوب قانون و به مصلحت ملت و ... بیشتر بخوانید »