مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » 2014

بایگانی/آرشیو سالانه: 2014

جبهه ملی و امر سازماندهی

جبهه ملی و امر سازماندهی فراز و نشیبهائی که یک سازمان سیاسی با قدمت جبهه ملی ایران (65 سال مبارزه علیه ارتجاع، استعمار و استبداد) پشت سرگذاشته تجربیاتی به همراه داشته که گاه با پرداختن هزینه هائی بسیار سنگین کسب شده است. این تجربیات برای آگاهی نسل جوان کنونی، از عضو گرفته تا هوادار، ضرورت دارد تا علاوه بر اهمیت ... بیشتر بخوانید »

شانزده آذر روز دانشگاه و دانشجو گرامی باد

شانزده آذر روز دانشگاه و دانشجو گرامی باد در تاریخ سیاسی ملت ها رخدادها و روزهائی است فراموش ناشدنی که در حافظه جمعی جامعه نقش می بندد و با انتقال به نسل های بعدی جاودانه میگردد. شانزده اذر 1332 یک نمونه از این روزهاست. کودتای نظامی 28 مرداد 1332 علیه دولت ملی دکتر مصدق اگرچه بخت یارش شد و بدون ... بیشتر بخوانید »

بیانیه ی ادیب برومند

به نام خداوند جان وخرد هم اندیشگان ارجمند، در سال 1373 درحالی که جبهه ملی ایران در تعطیلی محض قرار گرفته و از سوی مقامات کشور سعی می شد از جبهه ملی ومصدق و یارانش ذکری به میان نیاید اینجانب که در شصت سال پیش هوادار و همگام سرسخت جبهه ملی اول و از بنیانگذاران جبهه ملی دوم و عضو ... بیشتر بخوانید »

نامه ی سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور به رئیس شورای مرکزی

جناب آقای ادیب برومند رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران،   رونوشت به شورای مرکزی جبهه ملی ایران   در هفته های اخیر فشار همه جانبه دستگاههای امنیتی بر جبهه ملی ایران گسترش فوق العاده ای یافته است. عمال حکومت به بهانه ابراز نظر شخصیِ یکی از اعضا سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور – ... بیشتر بخوانید »

مردم ایران هر روز از حقوق انسانی خود بیشتر محروم می شوند

مردم ایران هر روز از حقوق انسانی خود بیشتر محروم می شوند دهم دسامبر روز بین المللی حقوق بشر است. در این روز اعلامیه جهانی حقوق بشر که هدفش برقراری و تضمین حقوق و آزادی های برابر برای همه مردم جهان بوده، در سازمان ملل به تصویب رسیده است. متاسفانه در حال حاضر مردم ایران نه تنها از حقوق مندرج ... بیشتر بخوانید »

ادیب برومند

به‌نام خداوند جان و خرد هم‌اندیشگان گرامی؛ پس از انتشار اطلاعیه‌ی این‌جانب مورخ 2/آذر/93، که شتابزده در واکنش به اهانت‌های زشت و ناشایست نسبت به مظهر آزادگی و حق‌پروری، امام حسین (ع)، نوشته و منتشر شده است، متذکر می‌گردد: همان‌طور که در بند یکم از ماده‌ی پنجم اساسنامه‌ی جبهه ملی ایران آمده است، شرط عضویت در جبهه ملی «تابعیت کشور ... بیشتر بخوانید »

در مورد بیانیه اخیر رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران

در مورد بیانیه اخیر رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران اخیرا بیانیه ای از طرف جناب آقای ادیب برومند رئیس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران انتشار یافته است که علیرغم احترام کامل و صمیمانه ای که برای مبارزات طولانی ایشان در راه اهداف این سازمان قائلیم و با توجه به شرائط فشار و خفقان ... بیشتر بخوانید »

خاور میانه امروز و خاورمیانه ای که ما میخواهیم

خاور میانه امروز و خاورمیانه ای که ما میخواهیم در قرن بیست و یکم و در زمانی که پیشرفت های علمی جهانیان هر روز سریعتر جلو میرود و غالب کشورها دائما شرائط رفاه و آسایش مردم خویش را بهبود می بخشند، منطه خاورمیانه در آتش جنگ های بنیادگرایانه میسوزد. اخباری که این روزها از این منطقه می رسد وحشتناک است. ... بیشتر بخوانید »

چهره درخشان و فراموش ناشدنی جبهه ملی ایران

چهره درخشان و فراموش ناشدنی جبهه ملی ایران   او در روز 22 مهرماه سال 1328 در سن 32 سالگی یکی از 20 نفری بود که همراه دکتر مصدق در اعتراض به روند انتخابات دوره شانزدهم مجلس شورای ملی در تحصن دربار شرکت داشت. او سپس در اول آبانماه همانسال در جلسه ای که در منزل دکتر مصدق تشکیل شد ... بیشتر بخوانید »

مصالحه دولت و مافیای قدرت بر سر حقوق ملت خیانت است

مصالحه دولت و مافیای قدرت بر سر حقوق ملت خیانت است رسوایی واگذاری 3772 موقعیت تحصیلی در قالب بورسیه های دولتی در داخل و خارج از کشور به افرادی فاقد صلاحیت در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد را می توان برگ سیاه دیگری در کارنامه حکومت اسلامی، آن هم در شرائطی دانست که بحران تحریم های جهانی ناشی از نابخردی ... بیشتر بخوانید »