مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات

مقالات

انقلاب و “انقلاب” اسلامی– پرویز دستمالچی

dastmalchi-150x150

  انقلاب، درعامترین و کلی ترین معنایش، یعنی تغییرات اساسی و بنیادی در یک پدیده که (معمولا) دارای حرکتی به پیش و تکاملی است و در نتیجه به هر تغییر و”دگرگونی” نمی توان و نباید نام انقلاب نهاد. هر انقلابی دارای قواعد و قانونمندیهای مربوط به همان پدیده است. انقلابات صنعتی موجب دگرگونیهای اساسی در شیوه تولید، روابط و مناسبات ... بیشتر بخوانید »

کندوکاوی در نامزدهاى اسکار ٢٠١٧ –رضا علامه زاده

Reza-Allamehzadeh4

  هر ساله هنرمندان و دست‌اندرکاران سینما، از کارگردان و بازیگر گرفته تا چهره‌پرداز و میکس‌کننده صدا، از سازندگان فیلم‌هاى کوتاه و بلند داستانى گرفته تا فیلم‌هاى مستند و انیمیشن، در رقابتى سنگین براى ربودن ٢۴ تندیس طلائى اسکار تلاش مى‌کنند. براى تماشاگر عادى سینما اما تنها هشت رشته از ٢۴ رشته موجود در رقابت‌هاى اسکار اهمیت ویژه دارد که ... بیشتر بخوانید »

خلاصۀ نقدها و رویکردها پیرامون مصدق و دولت ملی به همراه برخی خصوصیات او –حمید‌رضا مسیبیان

mosayebian-20141129-66x66

  در تاریخ معاصر ایران کارنامه و عملکرد هیچ فردی به اندازۀ دکتر محمد مصدق مورد نقد و بررسی قرار نگرفته است. حتی مسائل خصوصی و جزئی زندگی او به سان نوع لباس یا رختخواب یا چند سخنش در شرایط خاص هم موضوع مباحث مکرری بوده و هست. این در حالی است که سایر زمامداران برجستۀ ایران هرگز چنین نقد ... بیشتر بخوانید »

شهروندان اهوازی در برابر استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند

ahwaz02-304x205

  گروهی از شهروندان اهوازی در اعتراض به قطعی آب و برق در روزهای گذشته، بحران ریزگردها و طرح‌های انتقال آب کارون، عصر روز دوشنبه ۲۵ بهمن، در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند. به گزارش خبرگزاری ایسنا، تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و سردادن شعارهایی به قطعی آب و برق، «نبود مدیریت مناسب در شرایط آلودگی هوا»، « عملکرد ... بیشتر بخوانید »

اخطار آمریکا به ایران بسیار جدی است، گفتگو با بیژن فرهودی دکتر مسعود کاظم زاده

barjamKayhanLondon-small

  کیهان لندن – جنگ لفظی بین ایران و آمریکا بالا گرفته است. در تازه‌ترین ردو بدل بین دو کشور روز سه‌شنبه ۷ فوریه، آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با افسران نیروی هوایی با اشاره به اظهارات و اقدامات اخیر دونالد ترامپ گفت از این آقایی که آمده متشکریم. تشکر به خاطر اینکه زحمت ما را کم کرد. چهره واقعی آمریکا ... بیشتر بخوانید »

۲۶ بهمن سرمشق رویکرد ملی در مطالبات قومی — امیررضا امیر بختیار

amir-bakhtiar

  ۲۶ بهمن سالروز عقب نشینی تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی در برابر خیزش عمومی شهروندان بختیاری در بهمن ۱۳۹۲ است. پیش از بهمن ۹۲ بختیاری ها به عنوان مردمی فراموش شده با یک پیشینه تاریخی بزرگ و تاثیر گذار در جغرافیای ایران شناخته می شدند. از سوی دیگر تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی معمولا سرسختی بیش از حدی را در برابر ... بیشتر بخوانید »

گریزی به حواشی — ضیا مصباح

Zia Mesbah

جناب روحانی اخیرا درمراسم پایانی جشنواره فارابی ( ز مینه علوم انسانی ، اسلامی ) ، حدود 40 دقیقه بیاناتی داشت . نگارنده  بر آمده از زیرکی نسبی ایشان در این هنگامه و شرایط که فرصت بسیار خوبی راجهت افشای اشتباهات گذشته ( خود نیز بخشی ازعملکرد  مدیران 38ساله گذشته است)   در اختیار دارند  ،  به دقت با تعطیل کردن ... بیشتر بخوانید »

نامه سرگشاده سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به دونالد ترامپ در باره لغو ورود شهروندان ایران به ایالات متحده آمریکا + ترجمه انگلیسی

flag-300x156

 سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور نامه سرگشاده به رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا عالیجناب دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، دستور العمل جنابعالی در باره لغو ورود شهروندان ایران به ایالات متحده آمریکا موجب تاسف و نگرانی سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور است. از این رو توجه شما را به نکات زیر جلب می ... بیشتر بخوانید »

ملاحظاتی در زمینه‌ی رویکردهای “خیر محوری” و “حق محوری” و عدالت/ الهه امانی

Elahe-Amani

  https://www.peace-mark.org/69-8 الهه امانی   در طی تاریخ کارهای خیریه، یکی از رویکردهای برخورد با آسیب‌های اجتماعی چون فقر، بی خانمانی، گرسنگی و بیماری بوده است. اقدامات خیریه‌ای در بعد فردی و سازمانی یکی از ساده‌ترین، فوری‌ترین، غریزی‌ترین و احساساتی‌ترین برخورد با مصائب اجتماعی است. تکنولوژی مدرن اشکال جدیدی را در زمینه‌ی کارهای خیریه‌ای و مشارکت اجتماعی فراهم آورده که جمع ... بیشتر بخوانید »