مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات

مقالات

حمله “وحشتناک” به دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در سکوت خبری

daneshgah-amirkabir-1

   متن روایت دو شاهد، مسوول بسیج و رییس دانشگاه پریسا صالحی، انصاف نیوز: «چرا کسی به داد ما دانشجوها نمیرسه؟! بی پناهتر از همیشه ایم..بغض گلومو گرفته بود وقتی رفیقمو میزدن و هیچکس نبود کمکش کنه حراست دانشگاه هم نمیذاشت هیچکدوم از دانشجوها از دانشگاه خارج شن زندانی شده بودیم و یه عده بسیجی که اصلا از بچه های ... بیشتر بخوانید »

قاسم سلیمانی – در خدمت نظام استبداد مذهبی و ولی فقیه دکتر محسن قائم مقام

ghaemm01

  بحث پیرامون ترور سردار قاسم سلیمانی همچنان ادامه دارد. در مقاله‌ای که یکی از پشتیبانان مبارزات آزادیخواهانه و دمکراتیک در ایران[۱] نوشته، با کمال تعجب مشاهده نمودم که کارها و خدمات سلیمانی در خدمت نظام ورشکسته ولایت فقیه را به پای ایران دوستی و دفاع از ایران قرارداده است: (مقاله “قاسم سلیمانی”- رامین کامران – سایت لیبرال) ترور سردار ... بیشتر بخوانید »

تئوری هایی جدید در مورد علت سقوط بوئینگ اوکراینی فرزانه روستايي

farzaneh-rustaei-150x150

  سقوط هواپیمای اکراینی با ۱۷۶ مسافر می رود تا مادر همه بحران های جمهوری اسلامی باشد.نظام هیچگاه در چنین تله روبازی گیر نکرده بود. همیشه هر آنچه می خواستند عمل می کردند و پاسخگو نبودند و به غیر از دایره محدودی از دوستان و محرمان خود عملا کسی را به حساب نمی آوردند. اکنون حداقل ده سازمان قدر قدرت ... بیشتر بخوانید »

بمناسبت نهمین سالگرد نبود حسین راضی ( ضیاء مصباح )

Zia Mesbah

  با تسلیت فقدان انبوه  انسانهای فرهیخته ای که به دلایل بی تدبیری نظام در طی دو ماه  گذشته ، جان خود را از دست دادند … تشریح فعالیت سیاسی  ، اجتماعی این انسان منزه را برای نسل جوان کشورمان مفید میداند : در سال 1322 در ایامی که ایران عرصه‌ی تاخت و تاز قوای اشغالگر و ایادی داخلی آنها ... بیشتر بخوانید »

۲۴ دی ۹۸؛ گزارش ویدئویی اعتراضات مردمی

daneshgah-amirkabir-1-66x66

  - ایران وایر در سومین روز اعتراضات مردمی که پس از بیانیه سپاه درباره شلیک موشک خودی به هواپیمای مسافربری اوکراینی شکل گرفت ویدئوهای زیادی از نقاط مختلف ایران به دست ایران‌وایر رسیده است که می‌توانید آن‌ها را اینجا ببینید. دی ۹۸ اعتراضات مردمی در تهران ، صدای تیر می آید مردم به یکدیگر می گویند، بایستید ۲۳ دی ۹۸. اعتراضات ... بیشتر بخوانید »

پاسخ دانشگاه به معترضان: بودجه نداریم

۱-11-1024x768

  - زیتون: در پی تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران درباره وضعیت بحرانی خوابگاه‌های‌شان معاون دانشجویی دانشگاه تهران اعلام کرد که برای بهبود وضعیت خوابگاه‌ها بودجه ندارند و کاری از دست دانشگاه برنمی‌آید. این در حالی است که پیش‌تر خبر ریزش سقف در دو خوابگاه‌ تهران منتشر شده بود هرچند دانشجویی آسیب ندید. معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: ... بیشتر بخوانید »

کند و کاوی درباره فدرالیسم (۱۴):منوچهر صالحی

manuchehr-salehi-150x150

کند و کاوی درباره فدرالیسم (۱۴) فدرالیسم در بوسنی – هرزکوین کشور بوسنی ـ هرزگوین[i] بخشی از دولت سوسیالیستی یوگسلاوی سابق است که خود دولتی فدرال بود. دولت یوگسلاوی پس از مرگ مارشال تیتو به تدریج دچار بحران درونی شد و صرب‌ها که بزرگ‌ترین گروه قومی در این کشور بودند، با زیاده‌خواهی‌های خویش ناآگاهانه در جهت تجزیه این دولت گام ... بیشتر بخوانید »

دگرگونی درون سیستمی و برون سیستمی کاظم علمداری

alamdari_kazem20192

iran-emrooz.net | Sat, 28.12.2019, 16:04   جنبش‌های اجتماعی دوگونه‌اند: قدیم و برون سیستمی و با خواست جابه جایی دولت، و جنبش‌های اجتماعی نوین و درون سیستمی با خواست اصلاح قوانین و سیاست‌های دولت. جنبش اجتماعی برون سیستمی، نیازمند رهبری پذیرفته شده، تشکیلات منسجم، تداوم و پایداری، همراه با برنامه و هدف مدون است. گسترش وسازماندهی جنبش‌های اجتماعی به مکان‌های تجمع ... بیشتر بخوانید »

گران شدن بنزین «۶۰ هزار صیاد» ایرانی را بیکار کرد

sayadan-1-304x205

ن روزنامه ایران در گزارشی از بیکار شدن مستقیم۶۰ هزار صیاد به علت افزایش قیمت بنزین و وضعیت بحرانی خانواده‌های آنها خبر داده است. بر اساس گزارش روز دوشنبه ۹ دی ماه این روزنامه تهیه «روزانه ۵۰ تا۱۵۰ لیتر بنزین با قیمت لیتری سه هزار تومان برای صیادان صرفه ندارد» و مجبور شده‌اند کارشان را متوقف کنند. این روزنامه نوشته ... بیشتر بخوانید »

جشن کریسمس یادگاری از آیین مهر ایرانی

taghavi-bayat-150x150

از گذشته های دور از روزی که تک یاخته ها بر روی زمین پدید آمدند، خورشید یا مهر آفریدگار روی زمین بوده است. برای همه ی جانوران، برای نخستین میمون های آدم نما و برای انسان های نخستین نیز مهر یا خورشید خدایی بوده که آن ها را از تاریکی و سرما رهایی می بخشیده است. واژه ی خدا از ... بیشتر بخوانید »