مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات

مقالات

پیام شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به شورای مرکزی جبهه ملی ایران

flag-300x156

پیام شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به شورای مرکزی جبهه ملی ایران دوستان و همراهان اعضاء محت شورای مرکزی جبهه ملی ایران از اینکه بالاخره موفق شدید ر ی از انجام آن توسط ی که بعلت تهدیدات و جلوگی گزاری انتخابات با بر مامو ر ا ی حکومت بناچار عقب افتاده بود ن امنیت ب ... بیشتر بخوانید »

تحریمها و اثرات آن تاکنون « تحقیقی از ضیاء مصباح »

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

دولت آمریکا  از تشدید تحریم ها و فلج کردن اقتصاد ایران در 13 آبان سخن می گفت، اما به ان شدت هم که پیش بینی میشد تحقق نیافت، در واقع میتوان گفت سریع ترین و ملموس ترین اثر این تصمیم طی چند ماه گذشته با همه فراز و نشیب البته تماما در کاهش ارزش ریال تا 19 هزار تومان و اخیرا تا ... بیشتر بخوانید »

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: به یاد دکتر انورخامه ای از روشنفکران برجسته ایران

dr.Anvar-Khamahie-ois-18

  به یاد دکتر انورخامه ای از روشنفکران برجسته ایران با نهایت تاسف خبر شدیم که دکتر انورخامه ای روشنفکر، مبارز سیاسی، از پیشقدمان فکر سوسیال دمکراسی در ایران، پس از سالها مبارزه و پرداختن به تحقیقات سیاسی، تاریخی و اجتماعی درسن ۱۰۱ سالګی درگذشت. دکترانور خامه ای جوانی رابه “جرم” “مبارزه سیاسی و اجتماعی” در جمع ۵۳ نفر در ... بیشتر بخوانید »

هُشدار درباره ی پیام های بی نام و نشان!منوچهر تقوی بیات

taghavi-bayat-150x150

هُشدار درباره ی پیام های بی نام و نشان! ﻳﻚ ﻫﻤوطن ﻣﺘﻮﻟﺪ ۱۳۲۷ ﻣﯿﻨﻮﯾﺴﺪ : ﻣﻦ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪﻡ ﻭ ﭘﺎ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﮔﺬﺍﺷﺘﻢ ﺗﺎ ﻓﺮﺩﺍ ﺭﺍ ﺑﺴﺎﺯﻡ. ﺩﺑﺴﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻢ ﻣﺪﯾﺮ ﺩﺑﺴﺘﺎﻥ ﻣﺎ ﺗﻮﺩﻩ ﺍﯼ ﺑﻮﺩ! ﻧﺎﻇﻤﺶ ﻣﺼﺪﻗﯽ ﺑﻮﺩ! ﻣﻌﻠﻤﻢ ﻓﺪﺍﺋﯽ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﻮﺩ! ﺑﻪ ﺩﺑﯿﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻢ ﻣﺪﯾﺮ ﻣﺎ ﻋﻀﻮ ﻧﻬﻀﺖ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﺑﻮﺩ! ﻧﺎﻇﻤﺶ ﺗﻮﺩﻩ ﺍﯼ ﺑﻮﺩ ﺩﺑﯿﺮ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﻣﺎ ﻣﯿﮕﻔﺖ ﺣﯿﻒ ... بیشتر بخوانید »

جرای عدالت باید به دست ایرانیان انجام گردد- حسن بهگر

hassan-behgar-150x150

  حسن بهگر در انقلاب ۵۷ به مسأله عدالت و بخصوص شیوه ی دادرسی اهمیتی داده نشد و از این بابت خسارات جانی و اخلاقی بسیاری به  ملت ایران تحمیل گردید. اعدام های بسیاری حتا با تأیید برخی از حقوق خوانده های ما که گفتند فقط احراز هویت برخی از متهمان کافی است، انجام گشت. مصاحبه ی دکتر یزدی با ... بیشتر بخوانید »

انتخابات درون سازمانی شورای مرکزی جبهه ملی ایران

jebheh-melli-iran2

 به نام خداوند جان وخرد اطلاعیه شورای مرکزی جبهه ملی ایران در تاریخ بیست وششم آبان ماه 1397 شورای مرکزی جبهه ملی ایران به انتخابات درون سازمانی خود مبادرت نمود و اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی ، هیئت رهبری و هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران را به شرح زیر انتخاب کرد : 1-  آقای دکتر حسین موسویان به سمت رئیس ... بیشتر بخوانید »

دختران انقلاب بی بی مریم های روزگار ما-زهرا شمس یدالهی

th

در نگاه من زیبایی آن چیزی است که نیکوست، خوش آیند است و تحسین انسان را برمی انگیزد، آن عمل یا فکری است که به خاطر ارزش روشنفکرانه یا انسانی اش تحسین را برمی انگیزد. یک انسان می تواند زیبا باشد، یک شاهکار هنری می تواند زیبا باشد، یک فرهنگ و تاریخ هم می تواند تحسین برانگیز باشد. با دیدن ... بیشتر بخوانید »

سرانجام انقلاب 57 یأس و حرمان را به مردمان آگاه ایران هدیه کرد. دکتر محمد علی مهرآسا

dr.-mehrasa-150x150

دکتر محمد علی مهرآسا اخباری که از درون ایران حتا توسط نشریات خودشان به خارج می رسد، نشان می دهد و گواه است بر اینکه بیشینه ملت دربند و گرفتار حکومت آخوندی به شدت دچار افسردگی شده اند؛ و میزان خود کشی به حد بالائی رسیده و فوت در اثر سکته های قلبی و مغزی چندین برابر شده است. بیش ... بیشتر بخوانید »

شاهِ موشان -

monir-1

شاهِ موشان شهر خالی‌ست ز مردانِ هماورد مگر که تو واماندۀ « نامرد» در آیی از در آنچنان شکّرِ خرزهره به عالم مفروش ایچنین شهد وعسل از خرِ خرزهره مخر منما دست درازی به طعام دگران کاسۀ حرص و طمع باز به آن خانه مبر آنقَدَر بردی و خوردی که چُنین فربه شدی ترسم آخر ترکد بادکنکِ باد به سر ... بیشتر بخوانید »

بعد از شادروان عبدالعلی برومند یادداشتی از : ضیاء مصباح

zia-mesbah

از اسفند ماه 95 13تا 26 آبان ماه بمدت 20 ماه – جبهه ملی ایران این یادگار ارزشمند و معتبر70 ساله، شادروان دکتر محمد مصدق پیشوای بزرگ و منزه ملت ایران با دخالت پیوسته و غیرقانونی از برگزاری شورای مرکزی خود برای انتخابات درون سازمانی عملا دور مانده و چندین نشست با تهدید و تحدید مواجه، نهایتا لغو گردید . ... بیشتر بخوانید »