مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات

مقالات

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: دولت دوران گذار و اهمیت آن برای برگزاری انتخابات مجلس موسسان و تدوین قانون اساسی دموکراتیک

logo-jebhayemelliiran-ois

  دولت دوران گذار و اهمیت آن برای برگزاری انتخابات مجلس موسسان و تدوین قانون اساسی دموکراتیک انتشار بیانیه ای که در تاریخ ۲۲ دیماه ۱۳۹۶ تحت عنوان «دوران گذار و لزومات استقرار دموکراسی» منتشر شد، حاوی نکاتی بود که اساس آنرا ناتوانی نظام جمهوری اسلامی در حل بحرانهای فراگیر موجود تشکیل میداد. دراین بیانیه این سوال مطرح شده بود ... بیشتر بخوانید »

اختناق و استبداد راهی جز انقلاب باقی نگذاشت دکتر حسین موسویان

musavian

  متن کامل پیاده شده‌ی گفت‌و‌گوی «دکتر حسین موسویان» رئیس شورای مرکزی و رئیس هیأت رهبری جبهه ملی ایران با دکتر جلال ایجادی از تلویزیون اینترنتی رنگین‌کمان در تاریخ ۲۶ آبان ماه ‍ دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران: اختناق و استبداد راهی جز انقلاب باقی نگذاشت.  اشاره: متن کامل پیاده شده‌ی گفت‌و‌گوی «دکتر حسین موسویان» رئیس ... بیشتر بخوانید »

به‌مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب بازگشت به باغ گوته: مچید نفیسی

nafisi

به‌مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب بازگشت به باغ گوته اگر پسرت از تو بپرسد که بهترین روزِ انقلاب کدام بود به او چه خواهی گفت؟ آیا بی درنگ می گویی: ۲۲ بهمن ۵۷؟ روزی که همراه با مردم دروازه ی زندان اوین را گشودی و در آشپزخانه، آبکش های بزرگ برنج را دیدی که زندانبانان کهنه برای ناهار پالوده بودند و ... بیشتر بخوانید »

انقلابی که حس رهبرش به ایران “هیچ” بود، وطنش اسلام وهدفش کسب قدرت بود بهروز ستوده

Behrouz-Sotoudeh

  بهروز ستوده ۴۰ سال پیش درچنین روزهائی ایران یکپارچه درتب وتاب انقلابی بود که درروزهای اول با آهنگ آزادیخواهی وعدالت طلبی مردم ایران آغازشده بود،اما ازبد حادثه و بواسطه غفلت نسل انقلابی واحزاب وسازمانهای سیاسی آن سالها، آخوندی عبوس وسیاه دل که وطن را با واژه “هیچ” تعریف میکرد با تردستی و زدوبندهای پشت پرده، لباس رهبری انقلابی برتن کرده ... بیشتر بخوانید »

باز شدن دریچه‌های سد زاینده رود از ۸ بهمن ماه

th

باز شدن دریچه‌های سد زاینده رود از ۸ بهمن ماه نمایشگر ویدیو 00:00 01:47 سایت ملیون ایران: به گزارش شرق، آب زاینده رود به شرق اصفهان و نهایی‌ترین مناطق روستایی در ورزنه رسید. سوال اینست که چرا تا کنون کشاورزان بدون آب گذاشته شده بودند؟ ***** خوشحالی مردم فلاورجان برای جاری شدن آب زاینده‌رود Share this: برای به اشتراک گذاشتن ... بیشتر بخوانید »

تأملی بر مواضع اتخاذ شده در بیانیه شماره ٩ «چهار سازمان و حزب جمهوریخواه» دکتر منصور بیات زاده

Mansour Bayatzadeh

  تأملی بر مواضع اتخاذ شده در بیانیه شماره ٩ «چهار سازمان و حزب جمهوریخواه» تحت عنوان: «ایجاد جمهوری متکی بر آرای آزاد آحاد مردم ایران، نیاز مبرم ملی است ـ ما مخالف آلترناتیو سازی از سوی قدرت های خارجی هستیم »! قبل از پرداختن به اظهار نظر در باره مواضع اتخاذ شده در بیانیه ی، شماره ٩ «چهار سازمان ... بیشتر بخوانید »

ضیاء مصباح: تغییر ساختار یا اصلاح ان ضیاء مصباح

Zia Mesbah

  ضیاء مصبا ح- دبیر کانون علوم اداری ایران اینکه اصل دستور برامده از استیصال مقام عالی غیر پاسخگو و غیر مسئول « البته با تعریف جماعت » چه بوده که بین علماء بلادمان اختلاف اوفتاده و بسرعت « استاد اعظم » متوجه اشتباه خود و سرپرست و ناصبش شد ه و فر مود منظور « ساختار بودجه »بود که ... بیشتر بخوانید »

“هیچ چیز در تاریخ معاصر هیچ کشوری از آسمان فرود نیامده است”؛ چهل سال نکبت ولایت فقیه دکتر ریموند رخشانی

dr.-raymond-rakhshani-150x150

همه­ی ­ نظام­ها در طول‌ تاریخ تغییر می‌‌کنند.  نظام نکبت ولایت فقیه هم به پایان خود ­نزدیک شده است. زمان اندیشیدن، با بینشی استراتژیک و با برنامه­ا­ی عملی‌ و پیشرو پیرامون گذار از این نظام، و در مورد زیرساخت­های نظام آینده­ی ایران فرارسیده است، تا اشتباهات گذشته­مان­ تکرار نشوند.  بویژه که مردم ما در سال­های‌ پیش رو با چالش­ها و ... بیشتر بخوانید »

وای بر ما که جلادان را نجات‌‌دهنده انگاشتیم! دکتر ملکی

ملکی

پیام دکتر محمد ملکی، به انگیزهً چهلمین سالگرد انقلاب ۱۳۵۷ وای بر ما که جلادان را نجات‌‌دهنده انگاشتیم! ما خطا کردیم و از همان روزهای آغازین تاوان سختی دادیم. برای جبران آن خطا، من در تمامی این ۴۰ سال از مبارزه با استبداد دینی دست برنداشتم و علیرغم کهولت و بیماری، تا آخرین نفس در کنار تمامی آزادیخواهان ایستاده ام. ... بیشتر بخوانید »

معلمان در اردبیل، اصفهان، البرز، و کرمانشاه تجمع اعتراضی برگزار کردند

eteraz-moalleman-ardebil-kermanshah-esfahan-alborz

  گروهی از معلمان ایرانی امروز در استان‌های اردبیل، اصفهان، البرز، و کرمانشاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل اداره آموزش و پرورش این استان‌ها کردند. کانال صنفی معلمان گزارش کرده است که دلیل این تجمع‌‌ها، اعتراض معلمان به بازداشت همکاران خود در جریان تجمع‌های قبلی، گرانی، و تورم است. در حال حاضر برخی از چهره‌های فعال فرهنگیان چون ... بیشتر بخوانید »