مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات

مقالات

حبس فعالان محیط زیست در ایران ۱۰۰۰ روزه شد

fln_mhyt_zyst-_wb_syt_1

با وجود گذشت هزار روز از بازداشت فعالان محیط زیست در ایران و درخواست‌های متعدد فعالان حقوق بشری و مجامع بین‌المللی برای آزادی این زندانیان سیاسی، ‌آنها همچنان در حبس به‌سر می‌برند. ادامه حبس فعالان محیط زیست در حالی است که وضعیت سلامتی و شرایط نگهداری آنها تاکنون چندین بار موجب نگرانی نزدیکانشان و موضوع گزارش‌های رسانه‌ای و حقوق بشری ... بیشتر بخوانید »

عیب می چون که بگفتی …. ( مثبت اندیشی ) ضیاء مصباح

Zia Mesbah

بیش از 8 ماه از فعالیت مهمان ناخوانده جهانیان « ویروس کووید 19» می گذرد و بشر کنجکاو، فعال، پژوهشگر و از همه مهمتر نگران حیات خود و آدمیان ساکن این کره خاکی، تاکنون با تعریف علمی هر چند بسیار کوشیده اند – نتوانسته اند برآن فائق آیند. عنایت دارید : این نوشتار که طرح و اثبات نکات بسیاری « ... بیشتر بخوانید »

نوچهر تقوی بیات: دموکراسی و آزادی چگونه به دست می آید؟

taghavi-bayat-150x150

واژه ی دموکراسی، در زبان یونانی تا سده ی هجدهم میلادی همان معنای باستانی خود را داشت و به معنای فرمانروایی همه ی مردمان یک سرزمین (کشور) بود. اما شارل دو مونتسکیو در کتاب روح قوانین در سال ۱۷۴۸ میلادی با تفکیک قوای سه گانه ( قوه مقننه، مجریه و قضائیه) در حکومت دموکراسی جدید، به این واژه معنای تازه ... بیشتر بخوانید »

زهرا شمس: آوای تو، آوای نی

Bird

بسیار گل کز کف من برده است باد اما من غمین گل های یاد کس را پرپر نمی کنم من مرگ هیچ عزیزی را باور نمی کنم.  … سیاوش کسرایی  در سال ۲۰۱۱به دیدن کنسرت استاد شجریان که با هنرنمایی شاهو عندلیبی هم همراه بود رفتم. بسیار لذت بردم و آنچنان تحت تاثیر صدای گرم شجریان و نی شاهو عندلیبی قرار گرفته ... بیشتر بخوانید »

در پیمان نوین آقای رضا پهلوی چرا صحبتی از دیکتاتوری شاه نیست؟ دکتر محسن قائم مقام

ghaemmm

  آقای رضا پهلوی در یک صحبت حساب شده ویدیوئی تحت عنوان ” پیمان نوین” مواضع خود را در مورد حکومت و روابطش با مردم بیان داشت. و در آن مؤکدآ خواستار سیستمی از حکومت شد که در آن حکومت هرگز در اختیار یک فرد یا یک قدرت قرار نگیرد. ابتدا شکل و وضع حکومت فعلی در ایران و عدم ... بیشتر بخوانید »

دوام ایران چگونه تضمین میشود حسن بهگر

hassan-behgar

دست انداختن ملاها برحکومت که طبق روایات شیعه باید از آن امام زمان باشد، خیانت به امام زمان و شیعیان است زیرا بنا بر همان روایات هر حکومتی بجای حکومت صاحب الزمان بنشیند غصبی است. با این اندیشه هرگز بین دولت و ملت پیوند محکمی برقرار نمی گردد و این بیگانگی از روز اول حکومت اسلامی تا به امروز دوام ... بیشتر بخوانید »

بیش از ۳۰۰ سینماگر ایران خواستار برچیده شدن «نظام سانسور» شدند

cinema

بیش از ۳۰۰ سینماگر ایرانی با انتشار بیانیه‌ای کوتاه به مناسبت «روز ملی سینما» خواستار برچیده شدن «نظام سانسور» در ایران شدند. این بیانیه که روز جمعه منتشر شد شامل یک جمله است: «ما سینماگران در روز ملی سینما خواهان برچیده شدن نظام سانسور و حذف هر نوع پروانه فیلم‌سازی هستیم.» جعفر پناهی، کیومرث پوراحمد، فرهاد توحیدی، فرشته صدرعرفایی، ترانه علیدوستی، کیانوش ... بیشتر بخوانید »