مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات

مقالات

جبهه ملی ایران: ملت ایران از انتخاب بین بد و بد تر عبور کرده است

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

ملت ایران از انتخاب بین بد و بد تر عبور کرده است هموطنان عزیز! جبهه ملی ایران سازمانی است که در میدان مبارزات انتخاباتی تاسیس گردیده و اولین سنگ بنای آن در سال ۱۳۲۸ در جریان انتخابات دوره شانزدهم مجلس شورای ملی به دست دکتر محمد مصدق بر زمین نهاده شده است. بنا بر این، با چنین سابقه و گذشته ... بیشتر بخوانید »

تسلیت سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به مناسبت درگذشت دکتر منصور بیات زاده

dr.-bayatzadeh-165x220

تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر منصور بیات زاده با کمال تاثر و تاسف از درگذشت دکتر منصور بیات‌ زاده اطلاع یافتیم. دکتر بیات زاده یک مصدقی سوسیالیست بود که از زمان حضورش در آلمان در سال ۱۳۳۸ یکی از فعالترین مبارزان خارج از کشور بود. وی در تمام این دوران، چه به عنوان هیئت اجرائی جبهه ملی ایران در خارج ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی سعید جعفری با دکتر حسین موسویان، دکتر محسن فرشاد و دکتر همایون مهمنش درباره مسائل روز (۱۸)

kanal-1-1-66x66

کانال ۱: گفتگوی سعید جعفری با دکتر حسین موسویان، دکتر محسن فرشاد و دکتر همایون مهمنش درباره مسائل روز (۱۸) - یکشنبه, ۲۲ام فروردین, ۱۴۰۰ مجری برنامه: سعید جعفری میهمانان: دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی و رئیس هیات رهبری اجرائی جبهه ملی ایران دکتر محسن فرشاد استاد حقوق، عضو هیات رهبرى – اجرائى و سخنگوى جبهه ملى ایران دکتر ... بیشتر بخوانید »

فصلنامه پژوهش های فرهنگی آرمان، شماره ۱۶، منتشر شد

thumbnail 16

فصلنامه پژوهش های فرهنگی آرمان، شماره ۱۶، منتشر شد لینک آزاد برای خواندن فصلنامه http://armanfoundation.com/wp-content/uploads/2021/04/arman16.pdf  بنیادگذار: دکتر ساموئل دیان مدیر مسئول: دکتر مهدی سیاح زاده سردبیر فصلنامه و تارنما: شیریندخت دقیقیان بنیاد غیرانتفاعی آرمان، شماره جدید فصلنامه پژوهش های فرهنگی آرمان را تقدیم به خوانندگان می دارد.  پروندهء ویژهء این شماره به پژوهش های نوینی پیرامون محمدعلی فروغی اختصاص دارد. ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: قرارداد جمهوری اسلامی با چین غیر قانونی بوده و از نظر ملت ایران پذیرفته شدنی نیست

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

قرارداد جمهوری اسلامی با چین غیر قانونی بوده و از نظر ملت ایران پذیرفته شدنی نیست هموطنان عزیز! جمهوری خلق چین در طی چهار دهه اخیر و پس از تعامل با دنیای آزاد و جامعه جهانی، با سرعتی تصور نا شدنی، پله های ترقی و توسعه اقتصادی را پیموده و اکنون خود را به قله ی قدرت مالی جهان نزدیک ... بیشتر بخوانید »

از مبارزه با غرب‌زدگی تا چین‌زدگی: دکتر هادی زمانی

hadi_zamani-150x150

www.hadizamani.com از دل مبارزه با غربزدگی دهه‌های ۴۰ و ۵۰ غرب ستیزی و تجدد ستیزی جمهوری اسلامی (ج. ا.) سر بر آورد. از دل غرب ستیزی جمهوری اسلامی، چین زدگی آن متولد شده است. از دل چین زدگی ج. ا. چه میتواند سربرآورد؟ چین زدگی ج. ا. دارای دو وجه است. نخست، ج. ا. تصور میکند که با گسترش مبادلات ... بیشتر بخوانید »

تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر احمد برادر

dr.-ahmad-baradar-00-209x212

درگذشت یک مصدقی نسل اولی با کمال تأسف و تأثر درگذشت دکتر احمد برادر از اعضا نهضت ملی ایران، از یاران و طرفداران مصدق و دوست دیرین زنده یاد نصرت الله امینی و از رجال خوشنام و صاحب منصبان عالیمقام، درستکار، خدمتگزار، شریف و امین دوران حکومت پهلوی دوم، در تاریخ پنجم فروردین ۱۴۰۰ برابر ۲۵ مارچ ۲۰۲۱ در شهر ... بیشتر بخوانید »

توئیت دکتر حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران در باره زندانیان سیاسی

Mousavian

ده ها زندانی سیاسی برای اعتراض به شرایط معیشتی اسفبار ملت ایران دست به اعتصاب غذا زده اند آنها از جان خود گذاشته اند تا صدای ملت را انعکاس دهند. جنبش ملی ایران هم باید از این‌ ایثار گران حمایت کرده و آزادی آنها را بخواهد . اولین شعار جنبش ملی اینست: « زندانی سیاسی آزاد باید گردد» بیشتر بخوانید »

پی افکندن کاخی بلند با متن پیشنهادی ملی شدن صنعت نفت حمید اکبری

Hamid_Akbari-60x66

به مناسبت هفتادمین سالگرد ملی شدن صنعت نفت بوسیله دکتر محمد مصدق و یارانش “پی افکندم از نظم کاخی بلند که از باد و باران نیابد گزند” با یاد و سپاس از ارسلان پوریا* «به نام سعادت ملت ایران و به منظور کمک به تامین صلح جهانی، امضاکنندگان ذیل پیشنهاد می‌نماییم که صنعت نفت ایران در تمام مناطق کشور بدون ... بیشتر بخوانید »

فروکاستن نوروز از جشن همبستگی به تعطیلات فراغتی پانته‌آ بهرامی

Pantea 2

مهمترین ویژگی آیین‌های نوروزی در تاریخ، ایجاد نشاط و مقاومت در مقابل حذف است نوروز، آیینی دینی و زرتشتی نیست-Majid Asgaripour/WANA via REUTERS هرچند جمهوری اسلامی با همه سیاستگذاری‌های آگاهانه‌اش نتوانست گفتمان نوروز را در نهان‌خانه‌ها حبس کند، اما توانست آن را از فضای عمومی به عقب براند و به آیینی خانوادگی و دید و بازدید با عنصر تعطیلات و ... بیشتر بخوانید »