مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات

مقالات

تجمع پرستاران بیمارستان میلاد تهران در اعتراض به شرایط معیشتی

corona-304x205

شماری از پرستاران بیمارستان میلاد تهران در اعتراض به وضعیت معیشتی خود روز سه‌شنبه در مقابل ورودی‌های این بیمارستان تجمع کردند. به گزارش خبرگزاری ایلنا، تجمع‌کنندگان می‌گویند از زمان شیوع کرونا، برخلاف پرستاران سایر بیمارستان‌ها، «حق کرونا» به آنان پرداخت نشده و دستمزد آنها نیز در سال ۹۹ افزایش نیافته است. آنها با اشاره به شرایط خطرناک و سخت شغل ... بیشتر بخوانید »

زهرا شمس « از آنهاست که بر ماست!»

Bird

از ما نیست که بر ماست!   در گلستان دیگر سرود عندلیبان به گوش نمی رسد. برگ گل ها کفن هزاردستان شده است.   حالا ما مانده ایم با خشمی نهفته در سینه با کوهی از غم با دریائی از اشک و نگاهی مات به دور دست ها.   روزی پیش از تیرگی آسمان و نیرنگ و تزویر جانیان ناصرخسرو ... بیشتر بخوانید »

دهمین سالگرد در گذشت «حسین راضی» ایرانی مسلمان پاک نهاد ( ضیاء مصباح )

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

        آشنایی نگارنده  با معا ونت اجتما عی شهر داری تهران که  شاد روان را ضی در اوایل دهه 50 نشات گرفته از نیت پاک انسانی و اعتقادی ، متصدی آن بودبه تبع مسئولیتی که درسازمان خدمات اجتماعی عهده دار بود –  آ غا زی  بر استمرار دیدار ، همکاری وایفای نقش اجتما عی و علمی  در ... بیشتر بخوانید »

برنامه انسانیت و ایرانیت: دکتر فرهنگ قاسمی: چرا نه به فدرالیسم و آری به عدم تمرکز

farhang_ghassemi

Share this: برای به اشتراک گذاشتن در توییتر کلیک کنید (در پنجرۀ تازه باز می‌شود) برای اشتراک‌گذاشتن فیسبوک خود کلیک کنید (در پنجرۀ تازه باز می‌شود) مرتبط اطلاعیه حزب ملت ایران: عدم تمرکز آری، فدرالیسم نهدی ۲۹, ۱۳۹۹در «پیشخوان سایت» سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: آری به اداره امور روستا تا استان توسط منتخبان مردم؛ نه به ... بیشتر بخوانید »

پانته آ بهرامی : ساعدی صدای تجربه اعتراض را زنده نگه داشت

Pantea 2

ساعدی صدای تجربه اعتراض را زنده نگه داشت پانته‌آ بهرامی پنجشنبه, ۲۵ام دی, ۱۳۹۹ اندازه قلم متن ساعدی هرگز نتوانست با مهاجرت و زندگی در تبعید کنار بیاید ۳۵ سال از مرگ غلامحسین ساعدی پزشک، روزنامه‌نگار، نویسنده ایرانی می‌گذرد غلامحسین ساعدی؛ از پرکارترین نویسندگان سرزمین ما، از بنیانگذاران کانون نویسندگان در دهه ۴۰، از ستون‌های نمایشنامه‌نویسی نوین و مبدع نمایش‌های ... بیشتر بخوانید »

تسلیت به خاندان گرانقدر نوشین و همه ی آزادیخواهان

Nooshin 2

تسلیت به خاندان گرانقدر نوشین و همه ی آزادیخواهان با تاسف بی کران و غم واندوه بی پایان ، درگذشت آقای مهندس علی اکبر نوشین ، پوینده ی دیر پای راه مصدق و عضو پیشین شورای مرکزی جبهه ملی ایران را به خانواده ارجمند ایشان و به همه ی رهروان راه   آزادی و استقلال ایران و جویندگان عدالت تسلیت می ... بیشتر بخوانید »

پیام جبهه ملی ایران شماره ۲۰۷ و سرمقاله آن با عنوان “مجازات اعدام و پرسش های بی پاسخ”

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

سرمقاله نشریه پیام جبهه ملی ایران شماره ۲۰۷ مورخ ۱۵ دیماه ۱۳۹۹ مجازات اعدام و پرسش های بی پاسخ در ۱۵ دسامبر ۱۹۸۹ دومین پروتکل اختیاری میثاق حقوق مدنی وسیاسی برای لغو مجازات اعدام، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه شد. این پروتکل هر چند اختیاری است، اما چنین نکاتی را در بر دارد “با اعتقاد به اینکه لغو ... بیشتر بخوانید »

منوچهر تقوی بیات: حافظ رند و شیخ پشمینه پوش (غزل ۴۳۸)

taghavi-bayat-150x150

پیشگفتارـ آنچه در اینجا می خوانید کوششی است برای نشان دادن شیوه ی اندیشه ی حافظ تنها در یک غزل. این فیلسوف و اندیشمند ایرانی، اندیشه های ژرف وآستومندانه ی (مادی) خود را به شعر و با واژه هایی تو در تو و پیچیده نوشته است. پیچیدگی سخن او بیشتر برای آن است تا فقیهان دین فروش خشک اندیش، نتوانند ... بیشتر بخوانید »

انتشار فصلنامه پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره ۱۵ کل فصلنامه را در این لینک بخوانید:

thumbnail

با همدلی و همبستگی،  شیریندخت دقیقیان انتشار فصلنامه پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره  ۱۵ کل فصلنامه را در این لینک بخوانید: http://armanfoundation.com/wp-content/uploads/2020/12/Arman_Magazine_15.pdf شمارۀ پانزدهم فصلنامۀ مطالعات فرهنگی آرمان در آستانۀ سال نو میلادی ۲۰۲۱ منتشر شد. با وجود شرایط دشوار و فاصله گیری اجتماعی، مناسبات صمیمانه، حس همیاری و مشارکت فرهنگی و همت محققان و نویسندگان، این امکان را به ما ... بیشتر بخوانید »