مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » مقالات

مقالات

پیشنهادهای جبهه ملی ایران به هیئت حاکمه جمهوری اسلامی

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

 هموطنان عزیز ، ملت شرافتمند ایران ، عمل کرد حکومت جمهوری اسلامی در این مدت چهل سال به گونه ای بوده که اکنون این حکومت به جبر تاریخ در  معرض از هم گسیختگی و فروپاشی قرار گرفته است . این حکومت با سوء رفتارها ، ضعف مدیریت ها ، سیاست های نادرست داخلی وخارجی بدور از در نظر گرفتن منافع ... بیشتر بخوانید »

ضرورت تغییر : ضیا مصباح

Zia Mesbah

  پذیرفته نشدن استعفای نوبختمتصدی  سازمان برنامه بعداز اینهمه خدمت  که ملت شاهد نتایج آنند ، رفتن سیف از بانک مرکزی و آمدن همتی  ودیگرتغییراتی در این حدود با ژست استیضاح و فر مولهای دیگر ، که حکومت حل و فصل  نابسامانیهای ارزی ریالی ومدیریت اقتصادی کشوروپایان یافتن گسیختگی ها  را در اینگونه اقدامات میبیند ، تصوری بیش نیست . ... بیشتر بخوانید »

به مناسبت ۱۴ مرداد روز انقلاب مشروطه: نهضت مشروطه، نهضت حفظ پادشاهی نیست! دکتر محسن قائم مقام

ghaemmm

    محسن قائم مقام فکر آزادی‌خواهی و دموکراسی‌طلبی از غرب به ایران آمد. روشنفکران ایرانی به‌خصوص اروپا دیدگان و بعد‌ها آنهائی که با مبارزین قفقاز یا روشنفکران عثمانی تماس داشتند نقش اساسی در گسترش این فکر در میان روشنفکران را داشتند. «روحانیون» فرصتی یافتند تا با درگیر شدن در این حرکت قدرت بیشتری از آنچه داشته‌اند را کسب نمایند. ... بیشتر بخوانید »

فصلنامه پژوهش های فرهنگی “آرمان”، شماره ۶ منتشرشد و در تارنمای آرمان در دسترس همگان است

Cover6

ششمین شماره فصلنامه آرمان برای دوستداران فرهنگ و ادب ایران زمین منتشر شد.  این نشریه در لس آنجلس توسط بنیاد فرهنگی آرمان، به بنیادگذاری دکتر ساموئل دیّان، مدیر مسئول، دکتر مهدی سیاح زاده و دبیر اجرایی فصلنامه و تارنما، شیریندخت دقیقیان تدوین و در تیراژی محدود منتشر می گردد و در سایت بنیاد فرهنگی آرمان به صورت آزاد و رایگان ... بیشتر بخوانید »

14 مرداد – یکصدودوازدهمین سالگرد مشروطه خواهی ضیاء مصباح

zia_mesbah-e1525979469355-150x150

 مشروطه خواهی در نتیجه نوعی تغییر حالت و روحیه در افراد مملکت، به وقوع پیوست و یک عمل دسته جمعی بود که در آن افراد طبقه موثر جامعه سهمی اساسی داشتند.این حرکت تحولاتی عمیق و گسترده در جامعه  برجای نهاد ، تحولاتی که تاریخ معاصر ایران هیچگاه از دامنه تأثیرات آنها برکنار نبودمیتوان گفت کوشش در مسیر دستیابی به برخی ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران با دویچه وله: امروز زمان بی‌تفاوتی نیست

dr.-hosein-mousavian-1-150x150

  جبهه ملی ایران پیشنهادهایی برای خروج از بحران کنونی به هیئت حاکمه جمهوری اسلامی سه پیشنهاد ارائه کرده است. حسین موسویان، رئیس‌هیئت اجرایی جبهه ملی در گفتگو با دویچه‌وله تأکید می‌کند: «امروز زمان بی تفاوتی وتسلیم شدن نیست.» مصاحبه با دکتر موسویان را بشنوید Audio Player 00:00 00:00 Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume. جبهه ملی ... بیشتر بخوانید »

اطلاعیه جبهه ملی ایران بمناسبت درگذشت مهندس عباس امیرانتظام

amirentezam

بازگشت همه بسوی اوست با تأسف و دریغ بسیار درگذشت اسطوره پایداری، آزادی خواهی و میهن دوستی، پوینده دیرپای راه مصدق بزرگ و عضو هیأت رهبری جبهه ملی ایران مهندس عباس امیرانتظام را به اطلاع هموطنان شرافتمند می رسانیم. مراسم تشییع آن بزرگ مرد روز جمعه ۲۲ تیر ماه ساعت ۹ صبح از منزل آن شادروان واقع در تقاطع بزرگراه ... بیشتر بخوانید »

ویدئو: نقش افکار مصدق در مبارزات امروز –کامبیز قائم مقام

IMG_0105

  سخنرانی مهندس کامبیز قائم مقام عضو هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور تحت عنوان چشم انداز سیاسی و راهکارهای نیروهای ملی در سمیناری با حضور گروههای دموکرات، ملی و مصدقی که در روزهای سی ژوئن و اول ژوئیه ۲۰۱۸ – پیش از جشن گرامیداشت ۱۳۶ امین زادروز دکتر محمد مصدق در کلن برگزار شد بیشتر بخوانید »

رقصیدن جرم است، مگر به ساز حکومت- مریم تاوار

maede-hojabri-3

  واکنش های گسترده به پخش اعترافات اجباری مائده زیتون – مریم تاوار- در روزهای اخیر صفحه اینستاگرام شماری از مربیان شناخته شده رقص در ایران «با حکم قضایی» مسدود شد. این نخستین بار نیست که فعالان فضای مجازی به اتهام «جرایم اخلاقی یا اشاعه فساد» دستگیر می‌شوند اما آنچه در مورد اخیر خبرساز شد، اعترافات متهم ۱۸ ساله در مقابل ... بیشتر بخوانید »

اهمیت همدلی ملیون و لزوم مقابله با مخدوش نمودن چهارچوب های اعتقادی جبهه ملی ایران دکتر حسین موسویان

musavian

  گفت و گو با دکتر حسین موسویان رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران مصاحبه کننده: ضیاء مصباح & _ بفرمایید درشرایطی که ایرانمان بشدت به همدلی و همراهی ملیون وطن نیاز دارد تفاوت عقیده ها در امور جزیی به چه دلیل چنین پر رنگ مینماید – تا انجا که هر کدام اطلاعیه ها و نظریاتی جداگانه در مورد اوضاع ... بیشتر بخوانید »