مقالات درج شده در این سایت لزوما نظر سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور شاخه آمریکا نیست
خانه » بیانیه ها

بیانیه ها

جبهه ملی ایران: خشونت و کشتار در سیستان و بلوچستان را محکوم می کنیم

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

- شنبه, ۹ام اسفند, ۱۳۹۹ خشونت و کشتار در سیستان و بلوچستان را محکوم می کنیم در روز چهارم اسفند ۹۹ در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان، وقایع تلخ و ناگواری به وقوع پیوست که همه ی ایران را متاثر و اندوهگین ساخت. طی آن رویداد غم انگیز تعدادی از هموطنان بلوچ ما با شلیک مستقیم گلوله به ... بیشتر بخوانید »

همسازی ملی جمهوریخواهان سوسیال دموکرات و لائیک: کشتار هم‌میهنان بلوچ توسط جمهوری اسلامی را محکوم می کنیم

logo-sozial-demokrasi-640x96

کشتار هم‌میهنان بلوچ توسط جمهوری اسلامی را محکوم می کنیم روز دوشنبه چهارم اسفند ۱۳۹۹ سپاه پاسداران در شهرستان «سراوان» بر روی هموطنان سوخت‌بر بلوچ ما آتش گشود و دهها تن را کشت و شمار زیادی را مجروح ساخت. این جنایت هنگامی رخ داد که در هفته های پیش از آن دهها تن از معترضان بلوچ توسط رژیم اعدام شده ... بیشتر بخوانید »

بیانیه شماره ۲ #همسازی_ملی_سوسیال_دمکراتهای_جمهوریخواه_و_لائیک_ایران … اول فوریه ۲۰۲۱

145078785_3601156616605217_5241786160002671221_o

هم میهنان گرامی ویروس کرونا بیش از یک سال است که در ایران بیداد میکند. بی مدیریتی سردمداران جمهوری اسلامی موجب گسترش همه جانبه و سراسری این بیماری خطرناک و واگیردار در جامعه ایران شد. کادر پزشکی بیمارستانها با از خود گذشتگی و تلاش های شبانه روزی تا جای ممکن به بیماران رسیدگی کرده و جلوی مرگ و میر بیشتر ... بیشتر بخوانید »

تسلیت به خاندان گرانقدر نوشین و همه ی آزادیخواهان

Nooshin 2

تسلیت به خاندان گرانقدر نوشین و همه ی آزادیخواهان با تاسف بی کران و غم واندوه بی پایان ، درگذشت آقای مهندس علی اکبر نوشین ، پوینده ی دیر پای راه مصدق و عضو پیشین شورای مرکزی جبهه ملی ایران را به خانواده ارجمند ایشان و به همه ی رهروان راه   آزادی و استقلال ایران و جویندگان عدالت تسلیت می ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: آقای اردوغان باید به دروغ گویی و جنایت کاری پایان دهد

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

آقای اردوغان باید به دروغ گویی و جنایت کاری پایان دهد درست در آستانه ی بیست و یکم آذرماه ۹۹ روز ملی آزادی آذربایجان و رهایی هم میهنان شریف و گران قدر و میهن دوست آذری از یوغ متجاوزان روسی که عیدی مبارک برای همه ی ملت ایران و باشندگان این کهن مرز و بوم است، دروغ گویی و تحریف ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: دانشگاه مستقل و دانشجویان آزاد، نیاز امروز جامعه ایران

16azar--304x179

دانشگاه مستقل و دانشجویان آزاد، نیاز امروز جامعه ایران دانشگاه عرصه ی مقدس کسب دانش و پهنه ی محترم فراگیری علوم و فنون برای ساختن آینده این مرز و بوم بوده و هست. و آنان که پای در این معبد تعلم و یادگیری گذاشته و بهترین سال های عمر خود را در راه تحصیل علم و ارتقای سطح آگاهی خود ... بیشتر بخوانید »

تسلیت سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور به مناسبت درگذشت دکتر محمد ملکی

mohammad-maleki

  تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر محمد ملکی با تاثر و تاسف فراوان درگذشت مرد مبارز و میهن دوست و پیرو دیرپای دکتر محمد مصدق و از اعضای قدیمی جبهه ملی ایران، جناب آقای دکتر محمد ملکی را به خانواده محترم ایشان، همه آزادیخواهان و بویژه فرزندان گرامی‌اشان تسلیت میگوییم. دکتر ملکی در تمام دوران زندگی خود برای آزادی و ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: تروریسم، حرکتی غیر انسانی و در تضاد با موازین حقوق بشری و در خدمت سرکوبگران است

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

تروریسم، حرکتی غیر انسانی و در تضاد با موازین حقوق بشری و در خدمت سرکوبگران است بی گمان تروریسم و کشتن افراد انسانی در هر شکل و به هر بهانه ای در تضاد کامل با موازین حقوق بشری است. زیرا که حق حیات، مهمترین و اولین حق هر انسان است. با نگاهی به قطعنامه ها ی دو دهه اخیر شورای ... بیشتر بخوانید »

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: قتل شهروندان فرانسوی توسط بنیادگرایان اسلامی را بشدت محکوم میکنیم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

قتل شهروندان فرانسوی توسط بنیادگرایان اسلامی را بشدت محکوم میکنیم بار دیگر انسانهای بیگناهی توسط بنیادگرایان اسلامی در فرانسه به قتل رسیدند. روز ۱۶ اکتبر ساموئل پتی، آموزگار فرانسوی که به شاگردانش آموزش دمکراسی داده بود به دست یک اسلامگرا سلاخی شد و در ۲۹ اکتبر سه فرانسوی در کلیسایی در شهر نیس به ضرب چاقوی اسلامگرای دیگری به قتل ... بیشتر بخوانید »

جبهه ملی ایران: تنها عدم مداخله در جنگ نیابتی قره باغ با منافع ملی ایران مطابقت دارد

jebhe-melli-iran-e1476788925932-300x194

تنها عدم مداخله در جنگ نیابتی قره باغ با منافع ملی ایران مطابقت دارد در زمانه ای که کشورهای مترقی به سوی هم گرایی و تشکیل اتحادیه گام بر می دارند، متاسفانه شاهد آنیم، که دو کشور همسایه ی شمالی ما با سابقه ی طولانی همجواری درگیر جنگی ویرانگر می شوند، که شماری از غیر نظامیان کشته شده و صدماتی ... بیشتر بخوانید »